„ekrano“ vadovybė prašo teismo įmonei paskelbti bankrotą

„Ekranas“ yra didžiausias Panevėžyje darbdavys, jo bankrotas paleis virš 4 tūkst. įmonės darbuotojų bei apie 1 tūkst. žmonių, dirbančių antrinėse „Ekrano“ įmonėse.


Preliminariais paskaičiavimais, sustabdžius bendrovės veiklą, nedarbas Panevėžyje išaugtų dvigubai – nuo 3,2 iki 6,6 procento.


„Ekranas“ penktadienį taip pat pranešė, jog kreipsis į Vilniaus vertybinių popierių biržą dėl jo akcijų listingavimo biržos Einamajame prekybos sąraše. Šiuo metu „Ekrano“ akcijos kotiruojamos prestižiniame biržos Oficialiajame sąraše.


Šiuo metu ,,Ekrane“ dirba trys surinkimo linijos, tačiau bendrovė negali laiku sumokėti už gautas prekes, sugrąžinti kreditų ir vykdyti kitų turtinių įsipareigojimų.


Nors kineskopų paklausa yra išaugusi – kineskopų pardavimas šiemet pirmąjį ketvirtį, palyginti su pernai tuo pačiu metu, išaugo 44,4 proc. – iki 1,236 mln. vienetų, tačiau medžiagų ir apyvartos lėšų trūkumas neleidžia „Ekranui“ dirbti pelningai. Be to, įmonės situaciją itin pablogino ekranų lydymo krosnies gedimas.


Pernai „Ekranas“ patyrė 110,3 mln. litų audituotų nuostolių, o bendrovės pardavimai sumažėjo 27,3 proc. – iki 339,6 mln. litų.


„Ekranas“ skelbia nepajėgus konkuruoti su Pietryčių Azijos ir Lotynų Amerikos šalių gamintojais, kuriuos aktyviai remia valdžia, formuodama palankią mokesčių politiką bei visokeriopai skatindama šalyje pagamintos produkcijos eksportą, subsidijuodama naujus produktus, investicijas ir tyrimus.


„Ekrano“ vadovų teigimu, bendrovei nepavyko surasti kompanijos, kuri galėtų parduoti jam licenciją gaminti skystųjų kristalų (LCD) ir plazminius produktus. Be to, šiems gaminiams įdiegti reikalinga mažiausiai 1,5 mlrd. JAV dolerių investicijų, kurių bendrovė neturi. Didelių investicijų „Ekranui“ būtų tekę surasti ir norint surinkinėtti LCD kineskopus įmonėje.


Šiuo metu ES dirba tik trys kineskopų gamybos įmonės – ,,Ekranas“, Videocon- Tkomson“ (Lenkija) ir Samsung (Vengrija). Prieš mėnesį kineskopų gamintojos „LG Philips Holding“ ir „Tesla-Ecimex“ (Čekija) paskelbė nutraukiančios veiklą Europoje.


“Jūsų tarpininkas”