Susitikimas su vyriausiuoju valstybiniu darbo inspektoriumi m.pluktu

Profsąjungininkai domėjosi kas įmonėse turėtų inicijuoti darbuotojų atstovų struktūrų kūrimąsi. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, tai turi daryti darbuotojai. Tačiau Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojo Algirdo Kvedaravičiaus nuomone, įmonėse inicijuoti darbuotojų atstovų struktūrų kūrimąsi reikėtų įgalioti darbdavius ir įpareigoti juos į darbuotojų susirinkimus pakviesti profsąjungų ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovus. Tokią pataisą reikėtų paruošti Darbo tarybų įstatymui.


M.Pluktas pažymėjo, kad Valstybinė darbo inspekcija (VDI) nėra įgaliota dalyvauti įmonės darbuotojų susirinkime, kur rengiamasi kurti darbuotojų atstovų organizaciją, tačiau profsąjungos tą turėtų daryti.


Aleksandras Posochovas, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas, sakė, kad yra tokių atvejų, kai įmonėje šakinė organizacija ketina steigti profsąjungą, o darbdavys suskumba įkurti darbo tarybą. Kyla daug abejonių ar darbo taryba yra įkurta teisėtai. „Kas turėtų tai užtikrinti?“, – klausė profsąjungos pirmininkas.


Vyriausiausiojo valstybinio darbo inspektoriaus teigimu, kad Valstybinė darbo inspekcija negali kontroliuoti ar darbo taryba įkurta teisėtai, ar ne.


Profsąjungininkai domėjosi, kokia Valstybinės darbo inspekcijos pozicija dėl profesinių sąjungų dalyvavimo įmonės patikrinime, kurį atlieka VDI inspektoriai.


Pasak M.Plukto, VDI jau turi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos šakinių organizacijų kontaktus ir tai yra pirmas žingsnis bendradarbiavimo link. Anot jo, inspektoriams jau parengtos rekomendacijos, kad prieš patikrinimus pasidomėtų ar tose įmonėse yra darbuotojų atstovai. Jeigu yra su jais susisiektų ir pasidomėtų ar pastarieji norės susipažinti su tyrimo medžiaga. „Skatinsime, kad inspektoriai su tyrimo medžiaga supažindintų ir tos įmonės darbuotojus“, – teigė vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.


Paklaustas apie šių metų VDI veiklos kryptis, M.Pluktas akcentavo, kad jau užmegztos sutartys su savivaldybėmis, kadangi jos duoda leidimus statyboms, tai atsiranda galimybė tikrinti ir nelegalų darbą. Taip pat svarbia veiklos kryptimi išlieka socialinė partnerystė, tai yra darbas su profesinėmis sąjungomis.


www.LPSK.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!