Birželio 20 d. rengiama konferencija „Nuo pasienio iki darbo rinkos“ (programa, registracija)

Geresnių darbo sąlygų ieškančių darbuotojų judėjimas tarp šalių nėra naujas reiškinys. Ne taip seniai įvairiose Europos šalyse darbo ieškojo šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių, emigracija nėra nutrūkusi ir dabar. Tačiau Lietuva šiuo metu susiduria ir su priešingu reiškiniu – imigracija. Suprantama, ne iš ES šalių, nes vis dar gerokai atsiliekame nuo senbuvių savo darbo standartais ir užmokesčiu. Pas mus atvyksta darbuotojai iš trečiųjų šalių. Jie ypač patrauklūs darbdaviams tuose sektoriuose, kurie nuo seno yra problematiški darbuotojų teisių srityje: transportas, statybos, viešbučių, restoranų paslaugos.

O patrauklūs jie tuo, kad neišmanydami mūsų teisės, dažnai nemokėdami net ir kalbos, kuria galėtų padoriai susikalbėti, pasitikėdami žodiniais susitarimais jie yra lengvai apgaunami. Susimokėję nemažas sumas už įdarbinimą kitoje šalyje jie bijo prarasti kad ir patį prasčiausią darbą, todėl gyvena ir dirba tokiomis sąlygomis, kurias galima drąsiai vadinti modernia vergove.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija birželio 20 d., 10 val., Viešbutyje „Europa City“ (Vilnius, J. Jasinskio g. 14) rengia konferenciją „Nuo pasienio iki darbo rinkos“, kuri skirta profesinių sąjungų atstovams ir visiems, kurie vienaip ar kitaip susiduria su darbo imigrantais. Joje susipažinsime su migracijos procesais, kuriuos vykdo ir Migracijos departamentas; Valstybinės darbo inspekcijos atstovas apžvelgs užsieniečių darbo situaciją Lietuvoje, nelegalaus darbo problematiką; VšĮ „Sienos grupė“ atstovė pasidalins praktinėmis įžvalgomis, su kokiais iššūkiais susiduria užsieniečiai Lietuvoje.

PROGRAMA

Registracija į konferenciją:

    LPSK, kartu su kitomis nacionalinėmis, Europos ir tarptautinėmis organizacijomis, vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „LABOUR-INT 3: Iniciatyva, skirta migrantų integracijai į darbo rinką“.

    LPSK projekto metu teikia teisines konsultacijas migrantams (anglų, rusų kalbomis), organizuojami mokymai profesinių sąjungų atstovams, dalijamasi gerąja patirtimi. Per visą projekto vykdymo laikotarpį bus sukurtas teisinės pagalbos migrantams tinklas, kuris padės jiems apsisaugoti nuo išnaudojimo darbe.

    Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!