Prasidėjo XV-asis ETUC Kongresas

Šiandien Berlyne, Vokietijoje, prasidėjo XV-asis Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) Kongresas. Jis truks iki gegužės 26 d.

Tai – svarbiausias organizacijos renginys, vykstantis kas ketverius metus. Kongrese bus išrinkta nauja ETUC vadovybė, tvirtinama organizacijos 2019-2023 m. ataskaita, redaguojama ETUC Konstitucija, priimami nauji strateginiai dokumentai (taip pat ir Berlyno manifestas) bei tvirtinama ETUC veiksmų programa kitiems ketveriems metams.

Tiesa, šis Kongresas ypatingas ir tuo, kad šiemet minimas Europos profesinių sąjungų konfederacijos įsteigimo penkiasdešimtmetis. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai jis dar svarbus ir dėl to, kad organizacijos pirmininkė Inga Ruginienė kandidatuoja į svarbią ETUC viceprezidentės poziciją.

Kongrese dalyvauja apie 600 nacionalinių profesinių sąjungų bei šakinių federacijų delegatų iš 41 šalies. Tarp jų – daug organizacijų lyderių. Kongrese dalyvaus ir daug aukšto lygio svečių bei pranešėjų. Pavyzdžiui, jame savo mintimis dalinsis Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Vokietijos federalinis kancleris Olaf Scholz, Vokietijos darbo ir socialinių reikalų ministras Hubertus Heil, eurokomisaras, atsakingas už darbus ir socialines teises, Nicolas Schmit bei daug kitų.

Laukia intensyvus, bet įdomus ir svarbus renginys visam Europos profesinių sąjungų judėjimui. Profesinės sąjungos yra svarbus politikos veikėjas ir gali prisidėti prie daugybės teigiamų pokyčių. Tam svarbu būti vieningais ir mobilizuotis bendriems darbams. Dėl to tokie renginiai, kada vienoje vietoje susirenka visos Europos profesinių sąjungų lyderiai, yra puiki proga apsikeisti savo vizijomis, kokia kryptimi turėtų judėti Europos profesinės sąjungos bei į kokius darbuotojų prioritetus turime koncentruotis netolimoje ateityje“, – sako I. Ruginienė.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!