LPSK lyderė nominuota ETUC viceprezidentės pozicijai

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė nominuota užimti Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) viceprezidentės poziciją.

Jos nominaciją į šias svarbias pareigas inicijavo Bulgarijos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų konfederacijos. Džiugu, kad matomas nemažas kitų valstybių pritarimas.

Istoriškai susiformavo taip, kad Rytų Europos padėtis ir mūsų regiono prioritetinės problemos neretai būna kitokios nei Skandinavijos ar Vakarų Europos valstybių. Dėl to mums svarbu, kad turėtume savo regiono atstovą tarp Europos profesinių sąjungų konfederacijos lyderių“, – sako I. Ruginienė.

Pagal ETUC Konstituciją ETUC generalinė sekretorė turi teisę pasirinkti savo politinę komandą, kurios sudėtį per Suvažiavimą tvirtina visų ETUC narių delegatai, turintys balso teisę.

Neseniai išplatintoje Esther Lynch komunikacijoje tarp jos siūlomų kandidatų įtraukta ir I. Ruginienė.

Tai įvertinimas ne tik man, bet visam Lietuvos profesinių sąjungų judėjimui. Taip pat tai matau kaip šansą sustiprinti mūsų balsą ne tik nacionaliniu, bet ir Europos mastu. ETUC yra stipri organizacija su dideliu įdirbiu socialinėje ir ekonominėje srityse, tad man būtų garbė priklausyti jos vadovybės komandai“, – prideda kandidatė į ETUC viceprezidentes.

Europos profesinių sąjungų konfederacija yra daugiau nei pusę amžiaus veikianti progresyvi profesinių sąjungų organizacija, ginanti darbuotojų interesus. Šiuo metu ją sudaro 93 nacionalinės profesinių sąjungų konfederacijos iš 41 šalies ir 10 Europos profesinių sąjungų federacijų. Iš viso ETUC atstovauja maždaug 45 mln. darbuotojų.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!