ETUC: žmonės nėra Strateginio prognozavimo ataskaitos centre

Europos Komisija paskelbė nuviliančiai nekonkrečią kasmetinę Strateginio prognozavimo ataskaitą. Deja, ilgalaikėje perspektyvoje nėra matoma, kad ji prioritetizuotų žmones ir jų poreikius.

Nors ataskaita atliepia bendras didžiąsias tendencijas, joje nėra esminio aspekto, svarbaus europiečiams – poreikio socialiniam progresui, teisingumui ir kokybiškiems darbams akcentavimo. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) požiūriu, tai yra būtina, norint sąžiningai bei įtraukiai suvaldyti su klimato kaita ir technologiniais pokyčiais susijusius iššūkius.

Nors ataskaita mini glaudesnį bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais darbuotojų apmokymų kontekste, to toli gražu nepakanka.

Pasak ETUC konfederacinės sekretorės Liina Carr, dirbantieji nori žinoti, kaip jie, jų vaikai ir anūkai užsidirbs oriam gyvenimui ateityje. Daug darbuotojų ir taip jaudinasi, kad liko nuošalyje, ir nuogąstauja dėl vis didėjančios atlyginimų bei turto nelygybės.

„ES ilgalaikė strategija turi būti grindžiama žmonių poreikiais bei gerovės kūrimu. Tam reikia užtikrinti gerus atlyginimus ir orias, aplinkai bei klimatui draugiškas darbo vietas. Vis tik ataskaita daugiausia orientuojasi į globalias technologines, demografines bei aplinkosaugines tendencijas; koncentruojamasi į to poveikį ekonomikai ir ES geopolitinei įtakai“, – sako L.Carr.

Jos manymu, tada, kai ES paskelbė esą atvirus viešus debatus dėl Europos ateities, tokia ataskaita neįkvepia tikėjimo, kad žmonių poreikiai yra Europos Komisijos pozicijos viršuje.

Parengta pagal Europos profesinių sąjungų informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!