Įsibėgėja mokesčių lengvatas peržiūrinčios darbo grupės veikla

Kovo 9 d. įvyko Mokestinių lengvatų peržiūros tarpinstitucinės darbo grupės prie susitikimas.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymėjo, jog pagrindinis darbo grupės tikslas – konstruktyvios diskusijos, bendras mokestinių lengvatų sistemos matymas, išgryninti pozityvūs ir negatyvūs kiekvieno galimo sprendimo argumentai, remiantis pagrįsta ekspertine logika, kurie bus pagrindas konkretiems sprendimams Seime dėl tolimesnės mokestinių lengvatų krypties.

„Šiuo neapibrėžtumo laikotarpiu turime unikalią galimybę kalbėtis plačiau, geriau išgirsti vieni kitų argumentus, matyti didesnį paveikslą, o ne atskirai nagrinėti smulkius klausimus ir taip pasiklysti aplinkybių gausoje. Jau praeityje matėme panašių iniciatyvų, darbo grupių ir komisijų, kurios vykdavo už uždarų durų ar buvo pernelyg susiaurintos, nematant mokesčių sistemos kaip tokios. Mes imamės atviro ir skaidraus proceso, kuris, esu įsitikinusi, veda prie apgalvotų ir teisingų sprendimų, – teigė finansų ministrė G. Skaistė. – Skaidrumas, atvirumas, prognozuojamumas ir bendras holistinis požiūris yra mokestinių lengvatų peržiūros darbo principai, kurie leis po visų diskusijų etapų priimti pagrįstus sprendimus parlamente, o visuomenei ir verslui – sekti procesą ir neabejoti, jog bet kokiems pokyčiams jie turės pakankamai laiko pasiruošti, nes skubotų sprendimų tiesiog nebus“.

Darbo grupės pirmininkė finansų viceministrė Rūta Bilkštytė pristatė informaciją apie numatomą darbo grupės veiklos procesą. Preliminariai numatoma, kad darbo grupės susitikimai vyks kartą per mėnesį:

  1. balandžio 14 d. – Pelno reinvestavimo skatinimas;
  2. gegužės 12 d. – Investavimo ir ilgalaikio taupymo instrumentų modelis;
  3. birželio 9 d. – Žaliasis kursas;
  4. liepos 14 d. – Specialiųjų apmokestinimo sąlygų ir lengvatų peržiūra;
  5. rugpjūčio 4 d. – Pajamų nelygybės mažinimas;
  6. rugsėjo 8 d. – Savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimas;
  7. spalio mėn. – Baigiamasis Darbo grupės susitikimas, kuriame būtų pristatyti Vyriausybei teiktini sprendimai.

Vėliau įvyko diskusija apie Finansų ministerijos vasario 23 d. pristatytų mokesčių lengvatų peržiūros kryptyse įvardintų peržiūrėtinų lengvatų ir peržiūros principų.

LPSK pirmininkė Inga Ruginienė pažymėjo, kad vis dar neaišku, kam bus skirtos mokestines lengvatas panaikinus surinktos lėšos. „Būtų įdomu sužinoti, kur valstybė, atsisakiusi mokestinių lengvatų, planuotų tuos pinigus dėti? (…) Jei kalbame apie pelno lengvatą, labai svarbu atsakyti į klausimą, kur toji pelno lengvata nueis? Ar ji pasieks darbuotoją, ar ji nuguls į verslininko kišenę?“ – klausė ji.

  1. Ruginienė pabrėžė, kad didžiausia nauda iš mokesčių turėtų tekti šalies darbuotojams. „Labai daug kalbama apie verslą, kad jis daug prisideda prie mokesčių. Visgi galiu pasakyti, kad didžiausią mokesčių dalį suneša piliečiai, darbuotojai. Tikiuosi, kad kai nagrinėsime mokesčių sistemą, galvosime būtent apie darbuotoją kaip galutinį gavėją ir koncentruosimės į tai, kad naudą gautų darbuotojas“, – akcentavo ji.

Susitikimai transliuojami tiesiogiai Finansų ministerijos kanalais: socialiniame tinkle Facebook ir ministerijos tinklalapyje. Šio susitikimo įrašas.

Darbo grupėje yra 39 asmenys. Sudėtis: Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė, Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas, prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius, Seimo narys Valius Ąžuolas, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas Artūras Bakšinskas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos strateginių sprendimų paramos ir tarptautinio bendradarbiavimo grupės vyresnioji patarėja Eglė Čeponytė, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė, Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas, profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Ričardas Garuolis, Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos vadovas Tadas Gudaitis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Mantas Gudas, aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas Giedrius Vingis, „Investor`s forum“ mokesčių darbo grupės vadovas Kęstutis Lisauskas, žemės ūkio tarybos atstovas Aušrys Macijauskas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Lietuvos auditorių rūmų apskaitos ir mokesčių komiteto narė Aistė Mikelionienė, premjerės patarėjas Vaidas Navickas, finansų analitikų asociacijos narė Daiva Rakauskaitė, Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas Rimantas Rudzkis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos direktorė Gerda Sakalauskaitė, sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narys Vaidotas Stackevičius, mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkė Lina Šileikienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Energetikos ministerijos energetikos konkurencingumo grupės vadovas Karolis Švaikauskas, Ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja Ieva Valeškaitė, mokesčių konsultantų asociacijos narys Vygintas Valiulis, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius. Darbo grupės vadovės pavaduotojas – finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!