ES ir Didžioji Britanija išvengė blogiausio scenarijaus

„Nėra tokios formos Brexit, kuri pagerintų darbuotojų gyvenimus“, – komentuodamas ES ir Didžiosios Britanijos pasirašytą prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą, teigė Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinis sekretorius Luca Visentini.

Pasak jo, nors Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen teigia, kad sąžininga konkurencija ir vienodo lygio sąlygos buvo užtikrintos, tai reikštų mažai, jei ištęsti arbitražai taptų pagrindiniu keliu tvarkantis su ginčais. Taip pat susitarimo apimtis ir kompleksiškumas kelia rimtų abejonių, ar ES valstybėms narėms ir Europos Parlamentui užteks laiko tinkamai išanalizuoti dokumentą.

ETUC generalinio sekretoriaus pavaduotoja Esther Lynch pridėjo, kad pasiektas susitarimas – dar ne pabaiga. Net pasirašius susitarimą, sutrikimai neišvengiami. Dėl to ETUC siūlo padidinti ES prisitaikymo prie Brexit lėšas, pripažįstant, kad darbuotojai turėtų patirti kuo mažesnius neigiamus pasitraukimo padarinius. Finansavimas turėtų tapti kuo greičiau prieinamas ir kuo skubiau „įdarbintas“ apsaugant darbuotojus, sektorius ir pramonės šakas.

Šiuo metu Europos profesinės sąjungos, įskaitant Britanijos bei Airijos profesinių sąjungų konfederacijas, analizuoja Brexit susitarimo tekstą ir įsipareigoja toliau tęsti darbą siekiant užtikrinti tinkamas darbuotojų, jų darbo vietų bei teisių apsaugos priemones.

Nepaisant pastabų, ETUC pripažįsta nuveiktą sudėtingą derybininkų darbą siekiant išvengti britų pasitraukimo be susitarimo.

Parengta pagal Europos profesinių sąjungų konfederacijos informaciją

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!