Nauja grėsmė moterims darbe – priekabiavimas internetu

Šiandien – tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) šią dieną atkreipia dėmesį į priekabiavimą darbe. ETUC kviečia atnaujinti įstatymus prieš smurtą darbo vietoje, kad būtų apsaugotos iš namų dirbančios moterys nuo priekabiavimo internetu. Tokia grėsmė atsiranda, kai darbdaviai naudoja įvairius sekimo ir stebėjimo įrenginius.

Covid fronto linijoje dirbančios moterys, ypač teikiančios įvairaus pobūdžio priežiūros paslaugas, parduotuvių darbuotojos ir valytojos krizės metu susiduria su vis didesne prievarta. Tačiau didžioji dalis priekabiavimo darbo vietoje, su kuria susiduria moterys, perėjo į elektroninę erdvę, kai daugybė įmonių pradėjo naudoti trikdančias stebėjimo ir sekimo priemones.

Siekdamos įveikti naują grėsmę, profesinės sąjungos ragina šalis ratifikuoti naują Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją, kuri įpareigotų jas užkirsti kelią kibernetinėms patyčioms ir priekabiavimui bei kovoti su jomis.

TDO apie šią konvenciją: „Konvencija Nr. 190 apsaugo nuo visų formų smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje. Konvencija remiasi plačia „darbo pasaulio“ samprata, kurioje atsižvelgiama į tai, kad šiais laikais darbas ne visada vyksta fizinėje darbo vietoje. Pavyzdžiui, jis apima smurtą ir priekabiavimą, vykstantį komandiruotėse, važiuojant į darbą ir atgal, darbdavio suteiktose apgyvendinimo patalpose ar esant darbinio pobūdžio ryšiams, įskaitant tuos, kuriuos įgalina informacinės ir ryšių technologijos“.

Kitais metais įsigaliosianti konvencija yra pirmasis tarptautinis darbo standartas, skirtas smurto ir priekabiavimo darbe problemoms spręsti.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!