Trečdalis darbuotojų dėl sveikatos problemų negalės dirbti iki pensinio amžiaus

Spalio 19 – 23 d. yra paskelbta Europos darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) savaite. Tai yra išskirtinis ES renginys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos kultūros ugdymą.

Kasmet organizuojama Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė kiekvieną kartą skiriama vis kitai su darbuotojų sauga ir sveikata susijusiai temai aktualizuoti, siekiama didinti visuomenės informuotumą apie aktyvų, bendradarbiavimu grindžiamą darbuotojų saugos ir sveikatos valdymą.

Šiais metais Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitės metu startuos 2020-2022 m. informacinė kampanija „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“, kurios pagrindinė tema – su darbu susiję raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai, jų prevencija ir valdymas.

Trys iš penkių darbuotojų Europos Sąjungoje teigia patiriantys raumenų ir kaulų sistemos sutrikimus, dažniausi jų – nugaros, rankų, pečių ir kitų viršutinių kūno dalių skausmai. Šie negalavimai stipriai paveikia darbo kokybę ir gali turėti skaudžių pasekmių darbuotojų sveikatai ateityje – net trečdalis žmonių, patiriančių profesinius raumenų ir kaulų sutrikimus mano, kad dėl jų nebegalės dirbti to paties darbo iki 60-ies.

 Pasikartojantys judesiai, ilgai trunkantis sėdėjimas ir sunkių daiktų kilnojimas yra tik keli rizikos veiksniai, kurie prisideda prie šių ligų ir gali daryti poveikį raumenims, sąnariams, sausgyslėms ir kaulams. Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai daro akivaizdų neigiamą poveikį darbuotojų gyvenimo kokybei. Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų turintys darbuotojai dažniau ir ilgesnį laiką nedirba, labiau tikėtina, kad jie bus mažiau produktyvūs, ir jie dažnai anksčiau išeina į pensiją.

Dėl raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų darbdaviai ir nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos taip pat patiria daug išlaidų, todėl prevencija, ankstyvoji intervencija ir reabilitacija yra gyvybiškai svarbios.

Kampanijos „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ metu bus siekiama didinti informuotumą apie tai, kaip svarbu užkirsti kelią raumenų ir kaulų sistemos sutrikimams skatinti šių sutrikimų rizikos vertinimą, teikiant atitinkamas priemones, rekomendacijas.

Lietuvoje kampaniją „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ vykdys Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) ryšių punktas, kurio funkcijas vykdo VDI.

Visus norinčius įsitraukti į Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitę, aktyviai dalyvauti kampanijos veikloje, kviečiame apsilankyti svetainėje www.healthy-workplaces.eu/lt, kur rasite ne tik daug naudingos informacijos, bet ir idėjų, kaip tai geriau įgyvendinti.

VDI inf.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!