Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Lygybė. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) tyrimas parodė, kad pagal dabartines tendencijas moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas ES nebus panaikintas iki kito šimtmečio. Šie duomenys pasirodo Europos profesinėms sąjungoms stipriai nerimaujant dėl Europos Komisijos sprendimo atidėti ilgai lauktos direktyvos dėl skaidraus darbo užmokesčio paskelbimą. Ją ETUC mato kaip vieną iš svarbių žingsnių mažinant moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumą. Daugiau čia (liet.)

  • Socialinė plotmė. Europos Komisijai (EK) paskelbus Metinę tvaraus augimo strategiją, Europos profesinių sąjungų konfederacija atkreipia dėmesį, kad iš jos menkai teaišku, kaip EK sieks užtikrinti didesnį socialinį teisingumą ES ar tai, ar iš tikro nebus pakartotos ankstesnės krizės griežto taupymo klaidos. Anot ETUC, socialinės srities siekiai turi būti aiškiai integruojami į svarbiausius ES dokumentus. ETUC pozicija čia (angl.)

  • Taryba. Spalio 2 d. įvyko nuotolinis Baltijos šalių tarybos posėdis. Tradiciškai kasmet susitinkantys Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų vadovai išsamiai pristatė situaciją savo šalyse ir aptarė tolesnius bendrus veiksmus. Daugiau – čia (liet.).

  • BASTUN. Spalio 7-ąją, nuo 10 val., rengiamas Baltijos jūros profesinių sąjungų tinklo rudens susitikimas. Pirmoji renginio dalis – vieša nuotolinė konferencija, skirta Pasaulinei oraus darbo dienai paminėti. Joje bus gilinamasi į socialinio dialogo vaidmenį atliepiant pandemijos pasekmes Baltijos jūros regione. Antroji renginio dalis skirta vidinėms BASTUN narių diskusijoms. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama „Facebook“ platformoje bei “Youtube” (anglų kalba). Kviečiame prisijungti ir dalintis informacija apie renginį!

  • Brexit. Derybos su Jungtine Karalyste dėl tolesnių prekybos santykių su Europos Sąjunga klostosi prastai. Stebint ES šalių lyderių nuotaikas, matosi, kad dalis jų ima linkti prie „geriau jokio susitarimo nei prastas“, koks šviečiasi su JK. Viską dar labiau blogina Didžiosios Britanijos priimtas kontroversiškas Vidaus rinkos įstatymas, dėl kurio ES prieš JK pradėjo teisinius veiksmus. Daugiau skaitykite čia ir čia (angl.).

  • Nedarbas. Nedarbui ES augant šeštą mėnesį iš eilės, Europos profesinių sąjungų konfederacija ragina vyriausybes dar neatsisakyti darbo vietų išsaugojimų priemonių. Nuo kovo, kada prasidėjo karantinas, Europoje jau netekta apie 1,7 mln. darbo vietų, o bendras nedarbas ES išaugo iki 15,6 proc. Daugiau – čia (angl.).

  • Konfliktas. Profesinių sąjungų judėjimas palaiko Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos raginimą skubiai baigti aukų jau pareikalavusį konfliktą tarp Armėnijos ir Azerbaidžano dėl Kalnų Karabacho konflikto. Situacijos apžvalga čia (liet.), oficiali pozicija čia (angl.).

  • Palaikymas. Kolumbijos Cerrejón anglies kasykloje jau ketvirtą savaitę tęsiasi streikai dėl drastiškų darbdavio veiksmų, pažeidžiančių tiek susitarimus su profesine sąjunga, tiek vietinius įstatymus (daugiau – čia). Palaikyti Kolumbijos darbuotojus galite čia.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!