LPSK palaiko NVO  ir mokslininkų poziciją ir pasiūlymus

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) palaiko nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų parengtą kreipimąsi į valstybės vadovus su raginimu padėti labiausiai nuo COVID-19 pandemijos padarinių nukentėsiantiems žmonėms. Ne tik verslas turi būti remiamas, bet ir dėl karantino darbo netekę žmonės, negalią turintys žmonės, senjorai, šeimos su vaikais, smurtą artimoje aplinkoje kenčiantys vaikai ir moterys.

„Pajamų praradimas, ypač tiems, kurie jų ir taip neturėjo daug, yra skaudi problema, tačiau tai tik vienas iš veiksnių, sukelsiančių dar sunkiai prognozuojamas COVID-19 pandemijos pasekmes. Todėl labai svarbu, kad pilietinės organizacijos susivienijo su mokslininkais ir kelia klausimus, susijusius su skurdu, socialine atskirtimi, paslaugų kokybe ir prieinamumu labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėmis bei siūlo problemų sprendimo būdus“, – sako LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

LPSK pritaria visiems kreipimesi nurodytiems konkretiems siūlymams, tačiau profesinėms sąjungoms ypač svarbūs yra tie, kurie susiję su pajamų adekvatumo užtikrinimu: nemažinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų; neįvesti apribojimų nedarbo išmokų mokėjimo dydžiams; įvesti papildomą nedarbo išmoką iš valstybės biudžeto asmenims, kuriems baigiasi socialinio draudimo nedarbo išmokos mokėjimas; išmokos dydžio paskaičiavimui naudoti iki 2020 kovo 1 d. bedarbio atlyginimą sudarant galimybę asmeniui pasirinkti palankesnį skaičiavimo variantą.

„Labai svarbus yra ir pasiūlymas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų atidėjimą dvejiems metams diferencijuoti pagal pajamas. Tikrai racionalu yra siūlyti netaikyti atidėjimo termino asmenims, kurių pajamos per ketvirtį siekia 10 tūkst. eurų ir daugiau. Juk puikiai žinome, kad savarankiško darbo formomis naudojasi ir itin dideles pajamas gaunantys asmenys“, – komentuoja I. Ruginienė.

LPSK kviečia valdžios institucijas nedelsiant imtis būtiniausių veiksmų spręsti NVO ir mokslininkų iškeltas problemas aktyviai įtraukiant į visus procesus piliečius ir nevyriausybines organizacijas.

NVO ir mokslininkų kreipimasis.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!