Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos Nr. 4/2020

  • ES pinigai. Šiuo metu viena svarbiausių temų ES yra derybos dėl daugiametės finansinės perspektyvos. Juolab, kad ką tik pasitraukė viena pagrindinių šalių donorių – Jungtinė Karalystė. Yra keletas konkuruojančių pusių ir nuo to, kurios pasiūlymai laimės, priklausys, kiek lėšų iš ES gaus Lietuva. Lietuvai itin aktualu Sanglaudos fondai bei žemės ūkio politika. Daugiau rasite čia ir čia.

 

  • Vienodas atlygis. Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) skelbia skaidrumo kampaniją, orientuotą į vyrų ir moterų algų atskirties mažinimą. ETUC siekia, kad teisė į abiejų lyčių atlyginimų viešą skelbimą nugultų į naują ES direktyvą. Daugiau skaitykite čia.

 

  • Minimali alga. Europos minimalios algos iniciatyva yra viena svarbiausių temų ES profesinėms sąjungoms. Šiuo metu yra paskelbtos konsultacijos, į kurias aktyviai įsijungė Europos profesinių sąjungų konfederacija, o tuo metu Europos profesinių sąjungų institutas (ETUI) skelbia neilgą iniciatyvos analizę. Parsisiųskite čia

 

  • Europos profesinių sąjungų institutas (ETUI) paskelbė savo naują veiklos programą. Socialinis-ekologinis perėjimas ir skaitmeninė revoliucija aiškiai tampa vis svarbesnėmis sritimis. Plačiau – čia.

 

  • Škotija. „Brexit“ paveiktas Škotijos regionas, garsėjęs savo nenoru palikti Europos Sąjungą, išlaiko tas pačias nuotaikas. Regiono premjerė Nicola Sturgeon iš Škotijos nacionalinės partijos laikosi pozicijos, kad Škotija turėtų ir toliau išlaikyti glaudžius ryšius su ES. Vis dėlto Briuselis šiuo atžvilgiu kol kas gana skeptiškas. Kitokia situacija būtų, jei Škotija taptų nepriklausoma. Daugiau čia.

 

  • Prancūzų pensijos. Nepaisant ilgų protestų ir aiškaus visuomenės nepasitenkinimo, Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron vis vien „stumia“ pensijų reformą. Vieni iš esminių jos bruožų – panaikinti skirtingus pensijų planus kelioms dešimtims skirtingų specialybių bei sumažinti pensijoms skiriamų lėšų dalį. Vis tik rinkimai ne už kalnų. Daugiau – čia.

 

  • Brazilija. Brazilijos tekstilės ir avalynės sektoriaus tyrimas parodė, kad priekabiavimas ir prievarta darbe – dažnai dėl lyties – yra stipriai paplitęs reiškinys. Rezultatai rodo, kad ypač pažeidžiamos yra afrikietiškų šaknų turinčios brazilės. Daugiau rasite čia.

 

  • Makroekonomika. Ekonomistas Andrew Watt teigia, kad Europai reikia atnaujinti makroekonomikos strategiją. Su senu požiūriu sudėtinga atliepti tokiems naujiems iššūkiams kaip Europos žaliasis kursas ar teisingas perėjimas prie naujo tipo ekonomikos. Anot jo, ES keičiantis, turi keistis ir fiskalinės ES taisyklės. Visą straipsnį skaitykite čia, o EK paskelbtą ekonominės valdysenos analizę rasite čia.

 

  • Vokietijos sveikatos priežiūros darbuotojai streikuoja siekiant teisingo darbo užmokesčio ir prašo palaikymo. Peticiją galite pasirašyti čia.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!