Finansinis darbuotojų dalyvavimas įmonių valdyme

Šiandien, spalio 9 d., Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijoje vyksta II-asis projekto „Praktinis darbuotojų dalyvavimas: praktinės patirties perdavimas, skatininant darbuotojų dalyvavimą įmonės veikloje“ ekspertų susitikimas.

Vienas pagrindinių klausimų, apie kuriuos svarsto dalyviai, yra galimybė įtraukti darbuotojus į finansinį įmonės valdybą. Tai padaryti galima leidžiant jiems tapti įmonės, kurioje dirba, savininkais, kitaip tariant, už darbą suteikiant akcijų, ar per vadinamąjį „tylųjį dalyvavimą“.

Lietuvoje toks darbuotojų dalyvavimas įmonės valdyme nėra įprastas ir daug apie tokią praktiką nėra daug žinoma. Vis tik matome, kad susidomėjimas šia idėja auga. Dėl to tokie susitikimai svarbūs. Mums, profesinėms sąjungoms, svarbu iš anksto išsiaiškinti su šia praktika susijusias galimybes ir iššūkius, taip pat pasiruošti, kaip jiems atliepti“, – sako LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Mintis paprasta: jei žmogus jaučiasi, kad dirba sau, jis bus ne tik linkęs ilgiau dirbti toje pačioje kompanijoje (kas tampa vis svarbiau dabartinėje dinamiškoje darbo rinkoje), bet ir darys tai kokybiškiau. Keletas tokių pavyzdžių jau yra atsiradę ir Lietuvoje, – sako LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė. – Tai ypač išplėtota Vokietijoje dėl to džiaugiamės, kad mūsų susitikime savo įžvalgomis šiandien dalinasi GmbH „Holtman“ vykdančioji direktorė Ilka Schulze ir Vokietijos darbuotojų dalyvavimo įmonės veikloje asociacijos vadovas dr. Heinrich Beyer.“

Kaip pabrėžia VŠĮ „Socialinis architektas” vykdančioji direktorė Ramunė Mereckienė, tai gali būti viena iš efektyvių priemonių kovojant dėl talentų darbo rinkoje. Vis tik ji atkreipia dėmesį, kad, nors pasaulyje yra daug gerų pavyzdžių, Lietuvoje vieningos nuomonės dėl tokio finansinio darbuotojų dalyvavimo kol kas nėra.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!