Didžiausiai LPSK organizacijai vadovaus Egidijus Milešinas

Gegužės 9 d. įvyko steigiamasis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) suvažiavimas. Organizacija įkurta susijungus Lietuvos švietimo profesinei sąjungai (pirmininkas Audrius Jurgelevičius) ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinei sąjungai (pirmininkas Ramūnas Znutas).

LŠMPS vienija 10 tūkst. narių ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga. Suvažiavime patvirtinti įstatai, išrinktas pirmininkas ir jo pavaduotojai. Iš dviejų kandidatų (Ramūnas Znutas ir LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas) daugiausiai delegatų balsų surinko Egidijus Milešinas. Pirmininko pavaduotojais išrinkti Audrius Jurgelevičius ir Ramūnas Znutas.

Suvažiavimo delegatai taip pat įvertino šiandieninę socialinio dialogo situaciją švietimo sistemoje ir priėmė suvažiavimo deklaraciją.

Premjero sveikinimo žodį suvažiavimo delegatams perdavė jo patarėja Unė Kaunaitė, sveikinimo žodį tarė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Europos komisaras Vytenis Andriukaitis, Seimo narys Tomas Tomilinas, Žinių ekonomikos forumo direktorius Arminas Varanauskas, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, LPSK pirmininkė Inga Ruginienė, kolegos iš švietimo profesinių sąjungų Estijoje ir Latvijoje.

Suvažiavime pasirašytas ir bendradarbiavimo susitarimas tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų.

Besibaigiant suvažiavimui renginyje apsilankė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!