LPSK pirmininkė moderuos vieną iš pasaulinio suvažiavimo diskusijų

Gruodžio 2-7 d. Kopenhagoje, Danijoje, vyksta IV-asis pasaulinis Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) suvažiavimas. Jame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) atstovauja pirmininkė Inga Ruginienė.

Suvažiavimas rengiamas kartą per ketverius metus ir yra ypatingas ne tik dėl priimamų strateginių sprendimų, organizacijos naujos vadovybės rinkimų, bet ir tuo, kad jame dalyvauja delegatai iš viso pasaulio.

Gruodžio 2 d. įvyko atidarymo ceremonija, kurioje sveikinimo kalbas sakė Danijos profesinių sąjungų konfederacijos LO prezidentė Lizette Risgaard, Danijos premjeras Lars Løkke Rasmussen, Kopenhagos meras Frank Jensen, ITUC prezidentas João Antonio Felicio ir TDO generalinis direktorius Guy Ryder.

Suvažiavimo šūkis – „Stiprinkime darbuotojų galią: pakeiskime taisykles“. Jame bus keturios bendros plenarinės diskusijos:

1. Taika, demokratija ir teisės;
2. Ekonominės galios reguliavimas;
3. Globalūs poslinkiai – „Just transition“;
4. Lygybė.

Tris dienas popiet delegatai galės pasirinkti dalyvauti vienoje iš trijų paralelių diskusijų – „Narių pritraukimas“, „Atlyginimai ir nelygybė“, „Darbo ateitis“. Inga Ruginienė pakviesta moderuoti gruodžio 4 d. diskusiją apie narių pritraukimą.

Viena svarbiausių suvažiavimo užduočių – išrinkti ITUC generalinę/į sekretorę/ių. Rinkimuose į šios profesinių sąjungų judėjimui svarbios organizacijos vadovių pareigas dalyvauja dvi kandidatės – dabartinė generalinė sekretorė Sharan Burrow ir CGIL (Italija) dabartinė generalinė sekretorė Susanna Camusso. Vis dėlto spėliojama ne tik kuri jų bus išrinkta, bet ir kokia komanda bus suburta tolimesniam darbui – kas taps pavaduojančiais generaliniais sekretoriais, pirmininku ir jo/jos pavaduotojais. Anksčiau šio darbo būdavo imamasi jau pasibaigus suvažiavimui, bet šį kartą komandos sudėtis turėtų būti paskelbta dar suvažiavimo metu.

Be rinkimų Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos suvažiavime bus aptariamos ir tvirtinamos pasauliniam profesinių sąjungų judėjimui aktualios rezoliucijos, teikiamos pataisos ITUC Konstitucijai, pateikiama veiklos ir finansinė ataskaitos už 2014-2018 m.

Šiuo metu ITUC atstovauja 207 mln. narių iš 163 šalių ir jungia 331 nacionalinį centrą.

Daugiau apie kandidates į ITUC generalinio sekretoriaus postą.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!