ETUC abejoja rožinėmis ES augimo perspektyvomis

Komentuodama Europos Komisijos 2018 m. pavasario ekonomikos prognozę, pasakojančią apie „per dešimtmetį didžiausią“ „stiprų augimą“ ir „rožines perspektyvas“, Katja Lehto-Komulainen teigė, kad, nors Europos komisarai skamba optimistiškai dėl Europos augimo, bet darbo rinkoje gyvenimas  vis dar išlieka labai sudėtingas per didelei daliai žmonių.

ES vis dar yra apie 17 mln. bedarbių ir didelė dalis naujų darbo vietų yra ne visos darbo dienos arba laikino darbo. Skurdas darbe taip pat didėja“, – sako Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinio sekretoriaus pavaduotoja.

Pasak Katja Lehto-Komulainen, galbūt augimas ir yra didžiausias per dešimtmetį, bet nauda paskirstyta labai nelygiai tiek tarp ES valstybių, tiek jų viduje. Atlyginimų augimas taip pat išlieka silpnas. Jų didėjimas atsilieka nuo ekonomikos ir produktyvumo augimo. Net devyniose ES šalyse darbuotojų padėtis pernai buvo blogesnė nei 2009-aisiais.

Reikia nuveikti daugiau investuojant, kuriant kokybiškas darbo vietas, didinant darbo užmokestį ir kovojant su nelygybe. Negalima skelbti apie Europos atsigavimą iki tol, kol gerokai nesumažinsime nedarbo, skurdo ir nelygybės“, pažymi ji.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!