“Vičiūnų” grupėje vadovybės atstovai pasitraukė iš derybų

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos „Vičiūnų“ grupės įmonių Plungėje darbuotojų profesinės sąjungos komitetas kreipėsi į Plungės raj. savivaldybės administraciją, informuodamas, kad vasario 23 d. prie įmonės bus organizuojamas piketas dėl darbo užmokesčio padidinimo. Apie organizuojamą piketą iš anksto buvo informuota ir žiniasklaida.

Vasario 23 d. įmonės administracija pakvietė darbuotojų atstovus prie derybų stalo, todėl tikintis abi puses tenkinančių derybų, piketo buvo atsisakyta.

Deja, po problemų paviešinimo žiniasklaidoje, darbdaviai iš derybų dėl darbo užmokesčio pasitraukė.

Iš karto po derybų, PKP įvyko naujai išrinktos Darbo tarybos posėdis, kuriame sutarta kartu su profesine sąjunga siekti bendrų tikslų derybose dėl naujos kolektyvinės sutarties. Bus toliau renkami darbuotojų pasiūlymai. Darbo užmokestis nuo vasario 1 d. didinamas 5 proc.

Primename, kad poreikis organizuoti piketą iškilo po to, kai įmonė nusprendė netesėti pažado didinti darbuotojų atlyginimus ir vietoj žadėtų 10 procentų, pasiūlė tik 5 procentų darbo užmokesčio padidinimą. Kol kas nuspręsta šio siūlymo laikytis.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!