Briuselyje vyko Europos socialinio dialogo akademija

Gegužės 2-4 dienomis vyko Europos socialino dialogo akedemija Briuselyje, kurią organizavo Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC). Šis renginys skirtas būtent jauniems profesinių sąjungų atstovams. Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją atstovavo jaunimo pirmininkas Tomas Jakutavičius.

Renginio metu jauniejį atstovai iš Europos sąjungos šalių buvo supažindinti su pagrindiniais sunkumais, su kuriais susiduria Europa vystant socialinį dialogą tarptautiniu mastu, bei paaiškintos kokios yra darbo grupės, kokia derybų eiga, bei kaip realiai vyksta įvairūs procesai. Neužmirštas vienas žymiausių pavyzdžių – Kirpėjų bei grožio procedūrų darbuotojų saugos ir sveikatos susitarimas.

Renginio dalyviai taip pat sužinojo, kokia yra darbdavių pozicija derantis bei kaip geriausiai elgtis vykstant į derybas – nuo ko pradėti, kaip pasiruošti.

ETUI tyrimų departamentas pateikė informaciją apie šalis, kurios yra stiprios socialinio dialogo, kolektyvinių derybų srityse.

Jaunimo atstovai taip pat lankėsi Europos parlamente, kuriame jiems buvo suteikta informacija apie europarlamentarų darbo pobūdį bei veiklą, susijusią su socialiniu dialogu.

Kita Europos socialinio dialogo akademijos sesija vyks birželio 20-22 d. Briuselyje, kurios metu dalyviai įgaus praktinių žinių bei pajus, kaip reikia dirbti savo pačių rankomis.