Seimas nusprendė, jog išmokas atleistiems darbuotojams mokės specialus fondas

Išeitinės išmokos atleistiems darbuotojams ateityje būtų mokamos iš specialaus fondo. Tam pritaręs Seimas ketvirtadienį sutiko iki minimumo sumažinti darbdavių įpareigojimus dėl šių išmokų – ji siektų vieną vidutinį darbo užmokestį, o jeigu darbo santykiai tęstųsi trumpiau negu vienerius metus, – pusę uždarbio.

Fondo įstatymo projekte numatyta, kad jį sudarys darbdavių įmokos, o įmonės ir darbuotojai galės mokėti ir savanoriškas įmokas, kurios negalės būti mažesnės nei 0,1 proc. ir viršyti 1 proc. pajamų, nuo kurių būtų mokamos „Sodros“ įmokos.

Iš tokio fondo išmokas galėtų gauti tik tie darbuotojai, kurie nepertraukiamai vienoje darbovietėje dirbtų ilgiau negu penkerius metus ir būtų atleisti darbdavio iniciatyva.

Seimas pritarė socialdemokrato Algirdo Syso siūlymui atleidžiamiems darbuotojams, vienoje vietoje dirbusiems 3-5 metus, iš fondo mokėti vieno vidutinio darbo užmokesčio išeitinę išmoką, 5-10 metų – dviejų atlyginimų, 10-20 metų – trijų, o daugiau negu 20 metų – keturių atlyginimų dydžio išmokas. Už tai balsavo 61 Seimo narys, o susilaikė 26.

Išeitinių išmokų fondo įstatymo projekte, kurio dar Seimas nesvarstė, numatyta, kad išmoka negalėtų viršyti Statistikos departamento skelbiamo ketvirčio šalies ūkio pusantro vidutinio darbo užmokesčio, kuris dabar siekia 756,9 euro.

lrytas.lt ir LPSK informacija