Švietimo sistemos negalima vertinti vien per ekonominę prizmę

Provincijose įsikūrusių mokymo įstaigų uždarymas veda link kaimų išnykimo, Info TV laidoje „Diagnozė: valdžia“ teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

Laidos dalyviai diskutavo apie sudėtingą šalies pedagogų finansinę situaciją. LPSK vadovas skeptiškai vertino siūlymus atleisti dalį švietimo sistemos darbuotojų, o už sutaupytas lėšas pakelti atlyginimus likusiems mokytojams. „Jei žmogus nusprendė būti švietimo sistemos darbuotoju, jam nėra taip lengva persikvalifikuoti. Apie 25 proc. Lietuvos dirbančiųjų gauna minimalų darbo užmokestį, tad žmonėms tikrai nėra paprasta rasti darbą su ženkliai didesniu darbo užmokesčiu. O juk kažkas turi dirbti ir paprastą darbą“, – pasakojo A. Černiauskas.

Pasak jo, nepakankamas dėmesys mokytojų atlygio kėlimui gresia kaimų tuštėjimu. „Jei mes naudojame vien tik ekonomiškumo kriterijus, naikiname regionines ir rajonines gyvenvietes. Žmonės kuriasi ten, kur turi kur apsipirkti, išleisti vaikus į darželius ir mokyklas. Jei mes tai panaikiname, padarome tiesią kryptį: visi žmonės išvyksta į didžiuosius miestus, į rajonų centrus, o kaimai Lietuvoje išnyksta“, – apie galimas grėsmes kalbėjo LPSK vadovas.

Laidos įrašą galite rasti čia.

 

LPSK informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!