Kaip balsuosi, Seimo nary?

Šią savaitę profesinės sąjungos išsiuntė Seimo nariams anketas, kuriomis siekė atkreipti jų dėmesį opiausias naujojo Darbo kodekso vietas. Anketą „Kaip balsuosite?“ sudaro 12 klausimų, į juos reikia atsakyti: „Už“, „Prieš“ ir „Man nerūpi“.

„Kaip jie balsuos, mes matysime per plenarinį posėdį. Tačiau daug svarbiau atkreipti jų dėmesį į tas Darbo kodekso vietas, kurios svarbios daugeliui dirbančiųjų, bet dėl kurių socialiniai partneriai nesusitarė. Mes tikimės, kad Seimo nariai neskubės priimti daugiau klausimų nei atsakymų keliančio įstatymo“, – sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

Profesinės sąjungos klausia Seimo narių, kaip jie balsuos, pavyzdžiui, kad darbuotojai būtų atleisti, įspėjus tik prieš tris dienas; būtų mažinamos išeitinės išmokos ir išmokos, darbuotojui žuvus darbe; savaitės darbo laikas pailgėtų iki 60 valandų; darbo stažas pensijai gauti būtų ilginamas penkeriais metais ir pan.

Visą anketą galite pažiūrėti čia: Anketa Seimo nariui

Lapkričio 24 d. numatytas LR Seimo plenarinis posėdis, kuriame ketinama svarstyti naująjį Darbo kodeksą. Tą dieną profesinės sąjungos ragina Lietuvos piliečius visuose Lietuvos regionuose viešai stebėti šio posėdžio transliaciją ir sekti, kaip už dirbantiesiems svarbius klausimus balsuoja jų išrinktieji.  

Profesinės sąjungos kreipėsi į Ministrą Pirmininką bei Seimo Pirmininkę su prašymu paraginti Vyriausybės bei Seimo narius prisidėti prie socialinio modelio viešinimo renginio ir pasidalinti jo organizavimo išlaidas.

Kreipimasis į Ministrą Pirmininką

Kreipimasis į Seimo Pirmininkę

 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!