13-asis ETUC suvažiavimas Paryžiuje

Rugsėjo 29 dieną nuotaikingais  muzikiniais kūriniais atidarytas tryliktasis Europos profesinių sąjungų (ETUC) suvažiavimas Paryžiuje.

jun

Suvažiavimą sveikino Jeanas-Claude Junkeris, Europos komisijos prezidentas, kuris savo kalboje pabrėžė, kad nors didžiuojamės tuo, ką padarėme (suvaldėme Graikijos krizę), tačiau šiuo metu turime solidarumo problemų Europoje. Ji tolsta nuo piliečių, piliečiai – nuo Europos ir tai kelia nerimą.

Mums visiems reikia apmąstyti, kaip keisti Europos politiką visais klausimais. Privalome išlaikyti laisvą asmenų judėjimą Europoje, net ir išgyvendami vis didėjančius migracijos iššūkius.

Mes negalime taikstytis su nulinėmis ir terminuotomis darbo sutartimis, negalime pritarti išnaudojimui darbo vietoje, mokant mažus atlyginimus. Darbo teisėje privalome būti taip pat solidarūs. Už tą patį darbą privalo būti mokamas toks pats atlyginimas, nesvarbu kurioje šalyje dirbtume. Įmonės privalo sąžiningai mokėti mokesčius, ypač daugianacionalinės.

shu

Kitas svečias – Martinas Schulcas, Europos Sąjungos parlamento prezidentas, ypač akcentavo jaunimo nedarbą. Apie penkis milijonus jaunuolių ne tik neranda  darbo, bet įdarbinti terminuotai, negali įsigyti būsto, atostogauti, jaustis oriai. Jis ragino piliečius būti aktyvesnius, atsakingai dalyvauti rinkimuose. Kritikavo atlyginimų skirtumus, pateikdamas vaizdų palyginimą: vadovai važinėja ferariais, o darbuotojai teįstengia nusipirkti dviračius.

mere

Suvažiavimą taip pat sveikino Paryžiaus miesto merė Anne Hidalgo.

ol

Prancūzijos prezidentas Fransua Hollande’as užbaigė sveikinimo kalbas, pabrėždamas, kad jo šaliai didelė garbė dalyvauti Europos profesinių sąjungų suvažiavime.

Po pietų visas dėmesys buvo skirtas jaunimo užimtumui. Prie apskritojo stalo buvo pakviesti šiuo metu pirmininkaujančio Liuksemburgo darbo, užimtumo ir socialinių reikalų ministras Nikolas Šmitas, PERC jaunimo komiteto prezidentė Goda Neverauskaitė ir SCIL generalinė sekretorė Susanne Camusso.

Ilgą pirmąją suvažiavimo dieną užbaigėme Saugos ir sveikatos darbe parodoje.

x    150929_tuesday-133

Janina Matuizienė

LPSK generalinė sekretorė

ETUC nuotr.

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!