Profesinės sąjungos – apie Darbo kodekso pakeitimus

Ketvirtadienį Mažeikiuose vyko Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro ir Naftininkų profesinės sąjungos organizuotas seminaras. Jame dalyvavęs Lietuvos profesinių sąjungų centro pirmininkas Artūras Černiauskas informavo apie numatomus Darbo kodekso pakeitimus, kurie darbuotojams nėra itin palankūs.

Informacija kelia nerimą

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad seminare daugiausia kalbėta apie Darbo kodekso numatomus pakeitimus, paskutinius pasiūlymus. Jos teigimu, numatomi pakeitimai yra labai nenaudingi darbuotojams. Galima išskirti du bene svarbiausius pakeitimus. „Tai darbo dienos ilginimas iki septyniasdešimt dviejų valandų per savaitę ir išeitinės išmokos sumažinimas. Siūloma išdirbus iki metų mokėti tik pusės mėnesio atlyginimo dydžio išeitinę išmoką, o tiems, kurie turi didesnį nei metų darbo stažą, pasiūlyta mokėti tik vieno mėnesio atlyginimą“, – informavo V. Vilimienė.

Dės visas pastangas

Iki šiol išeitinės išmokos, priklausomai nuo darbo stažo, būdavo nuo vieno mėnesio iki šešių mėnesių vidutinio atlyginimo dydžio. Profesinės sąjungos pasiryžusios dėti visas pastangas, kad tokie Darbo kodekso pakeitimai nebūtų patvirtinti. V. Vilimienės teigimu, viskas turi būti suderinta su socialiniais partneriais. Seminare buvo kalbėta ir apie profesinių sąjungų strategijos kūrimą, jų stiprinimą, apie naujų profsąjungų kūrimą ir kt. aktualius klausimus.

 

0-seminaras-LU8X6616

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

http://www.santarve.lt/ informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!