Mokančius minimalų atlyginimą kviečia į mokesčių inspekciją

Vilniaus AVMI, kovodama su nelegalaus darbo ir atlyginimų vokeliuose apraiškomis, pradėjo tikrinti įmones, kuriose 2011 m. ir 2012 m. vidutinis darbo užmokestis buvo mažesnis nei 800 Lt, o didelė dalis darbuotojų dirbo ne visą darbo dieną. Didžiausias tokių įtarimų šešėlis krenta ant statybų, automobilių remonto, mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonių.
„Turint mintyje, kad bedarbio pašalpa šiandien siekia 650 Lt, o maksimali socialinė išmoka 350 Lt, įmonių savininkų pasiteisinimai, esą darbuotojai mielai dirba už mažesnę nei 400 Lt mėnesinę algą, neįtikina. Sveika nuovoka leidžia įtarti, kad tokiose įmonėse fiksuojamos ne visos pajamos, daromi darbo laiko apskaitos pažeidimai“, — sako Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.


Vilniaus AVMI informuoja, kad įtariamų įmonių vadovai jau kviečiami į apklausas, kuriose dalyvauja ne tik VMI, bet ir Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) bei Valstybinės darbo inspekcijos atstovai. Mokesčių mokėtojai, kurie nenorės tinkamai vykdyti mokestinių prievolių, sulauks papildomų kontrolės veiksmų ir drausminimo priemonių.


Vilniaus AVMI praneša, kad vienai Vilniaus apskrityje įregistruotai statybų įmonei patikrinimo  metu apskaičiuota 202 418 Lt nesumokėtų mokesčių, baudų ir delspinigių. Net 16 statybininkų prisipažino atlyginimų dalį gaudavę vokeliuose. Maža to, darbdavys statybų aikštelės darbininkams fiksuodavo pravaikštas, apie kurias jie sakėsi nieko nežinoję. Vilniaus AVMI specialistai šios įmonės veikla susidomėjo, palyginę Statistikos departamento duomenis su oficialiai teikiama informacija apie darbuotojų atlyginimus. Įmonės deklaruojamų ir Lietuvos statybos bendrovių darbuotojų atlyginimų vidurkis skyrėsi net 5 kartus.


„Visada sakėme, kad Vilniaus AVMI yra pasirengusi bendradarbiauti su mokesčių mokėtojais, suteikti reikiamą pagalbą, konsultuoti. Tačiau jei griežtų VMI perspėjimų, kaip ir Vilniaus taksi įmonių atveju, girdėti nenorima, tai nuolaidžiavimo tikėtis neverta“, — perspėja Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis. Vilniaus AVMI primena, kad po Vilniaus taksi ir mikroautobusais keleivius vežančių įmonių patikrinimo buvo apskaičiuota daugiau kaip 2 mln. Lt nesumokėtų mokesčių ir baudų. 


Vilniaus AVMI žada ir ateityje stebėti įtartinas įmones ir teigiamai vertinti tik tas, kuriose oficialiai deklaruojami atlyginimai didės. Liūdnos dienos lauks tų, kurie ir toliau oficialiai deklaruos minimalias algas ir neatsispirs pagundai atlyginimus mokėti vokelyje.


 


Šaltinis:


www.vmi.lt


 


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!