Darbo inspektorių akiratyje – didieji prekybos centrai

Inspekcija nuolat gauna prekybos darbuotojų nusiskundimų dėl jų pažeidžiamų teisių, ypač dėl darbo laiko apskaitos. Atsižvelgdami į šią informaciją, patikrinome arti 100 prekybos centrų didžiuosiuose šalies miestuose, beveik dvidešimties jų vadovai patraukti administracinėn atsakomybėn, – savaitgalį vykusių reidų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Alytuje rezultatus komentuoja laikinai vykdantis Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus funkcijas Vilius Mačiulaitis.


Daugiausia pažeidimų aptikta tikrintų „Iki“ ir „Maxima“ parduotuvėse, kiek mažiau – „Rimi“ ir „Norfos“ prekybos centruose.


Pasak VDI vadovo, neapskaityti darbuotojų viršvalandžiai yra vienas šiurkščiausių darbo teisės pažeidimų, o nesudarius ar nepaskelbus darbo grafikų atsiranda galimybė piktnaudžiauti darbuotojų darbo laiku. „Tai – rimti darbo įstatymų pažeidimai, aptinkami tiek didžiuosiuose prekybos centruose, tiek ir mažose parduotuvėse. Todėl inspekcija ir toliau aktyviai rengs įvairius patikrinimus bei reidus, kad tokie ydingi darbo santykiai nebūtų praktikuojami“, – tikina V. Mačiulaitis.


Administracinių teisės pažeidimų kodekse už darbo laiko apskaitos pažeidimus numatyta bauda nuo 500 iki 3 tūkst. litų. Už šį pažeidimą pakartotinai skiriama bauda gali išaugti iki 10 tūkst. litų.


 


 


VDI informacija


www.vdi.lt