„ne“ – privačių (nevalstybinių) aukštųjų mokyklų finansavimui

LAMPSS stebina, kad biudžeto lėšos skiriamos privačiam verslui remti dabar, kai šalyje yra susidariusi sudėtinga  ekonominė situacija; LR vyriausybė skundžiasi, kad katastrofiškai trūksta pinigų „Sodrai“, sveikatos apsaugai, pradėtoms kitoms reformoms, moksliniams tyrimams, ilgalaikei aukštųjų mokyklų dėstytojų atlyginimo didinimo programai vykdyti. Daugelyje aukštųjų mokyklų gerokai sumažėjo gaunančių stipendijas studentų skaičius. Studentai, negavusieji valstybės finansuojamo krepšelio, už aukštąjį mokslą turi mokėti nuo keliolikos iki keliasdešimt tūkstančių litų mokestį. Esant tokiai  situacijai metu  LR vyriausybė pinigų randa dosniai remti privatų verslą (nevalstybines aukštąsias mokyklas).
Matydama tokį teisinį nihilizmą, LAMPSS savo pastabas surašė į peticiją “DĖL PRIVAČIŲ (NEVALSTYBINIŲ) AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ FINANSAVIMO” ir patalpino  portale adresu
http://www.peticijos.lt/visos/6047 .


Šioje peticijoje reikalaujama panaikinti LR Mokslo ir studijų įstatymo 69 str., 70 str., 71 str., 73 str., 76 str. normas, kurios prieštarauja LR Konstitucijos 41straipsnio 3 dalies nuostatai dėl privačių aukštųjų mokyklų finansavimo iš valstybės biudžeto.


Kreipiamės į visus piliečius, kuriems rūpi Valstybės, tautos ir aukštojo mokslo ateitis, pasirašyti šią peticiją ir parodyti, kad esame pilietiški ir teisiškai išprusę; mums ne vis tiek, kad pažeidžiamas pagrindinis LR įstatymas – Konstitucija ir neteisėtai remiamas privatus verslas.Peticiją rasite  ir ją galėsite pasirašyti  adresu: http://www.peticijos.lt/visos/6047 .


                       


 


Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas


www.svietimoprofsajunga.lt


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!