Koordinacinio centro laiškas tiesioginiams „swedbank“ vadovams

Laiške dėstoma, jog 2011m. gegužės 19d.  Jūsų banko Lietuvos filialo vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pareiškė, kad Lietuvai nereikia stiprių profesinių sąjungų, nes jos „nuvestų šalį 10–15 metų atgal“ ir stabdytų šalies progresą.


Šis teiginys išsakytas populiarios televizijos laidos „Karštas vakaras“ metu. Laida transliuojama žiūrimiausiu laiku, todėl ją matė daugybė Lietuvos gyventojų.


Laidos metu Nerijus Mačiulis pristatytas ne kaip privatus asmuo, o kaip „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas bei vienas vadovaujančių asmenų.


Šis pareiškimas sukėlė negatyvią Lietuvos darbuotojų reakciją ir buvo suprastas kaip oficiali „Swedbank“ pozicija.


Esame nemaloniai nustebinti, nes Lietuvos profesinėms sąjungoms Švedija visada buvo sektinas socialinės gerovės ir socialinės partnerystės pavyzdys, kur 90 procentų dirbančiųjų yra profesinių sąjungų nariai, kurie nestabdo Švedijos ekonomikos progreso, o atvirkščiai, prisideda prie subalansuoto ekonomikos augimo ir pelno padalinimo.


„Swedbank“ šiais metais gavo Nacionalinį socialinės įmonės apdovanojimą ir vertinama kaip viena draugiškiausių darboviečių Lietuvoje. Daugelis mūsų narių ir organizacijų turi sąskaitas šiame banke.


Lietuvos profesinių sąjungų nacionalinių centrų nariai piktinasi tokiais viešais Jūsų vadovaujamo banko atstovų komentarais, taip bandant sumenkinti Lietuvos profesinių sąjungų indelį į demokratijos kūrimą ir atstovavimą darbuotojams Lietuvoje.


Nekantriai laukiame Jūsų atsakymo, kad galėtume juo vadovautis planuodami tolesnę profesinių sąjungų poziciją banko atžvilgiu.


 


 


Kreipimąsi pasirašo Lietuvos darbo federacijos pirmininkė Eugenija Šniutienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė.


 


 


LPSK informacija


www.lpsk.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!