Energetikų profesinės sąjungos nesutinka su sektoriaus pertvarkos eiga

“Ernst & Young“ konslutantai pristatė pertvarkos plano esmę ir tikslus, o darbuotojų atstovai domėjosi , kodėl buvo pasirinktas būtent toks pertvarkos modelis, kiek planuojama sutaupyti lėšų pertvarkius įmones, kiek kainuos pertvarka ir pan.


Pasak įmonės atstovų, buvo analizuojama kitų šalių, tokių kaip Vengrija, Čekija, Slovėnija, Estija , Lenkija, Švedija, patirtis. Per tris metus turėtų būti sutaupyta apie 56 mln. Lt. Profesinių sąjungų nuomone, galima būtų kelti klausimą, ar tai daug, ar mažai, kai įmonių metinės apyvartos siekia kelis milijardus litų… Bendras sektoriaus darbuotojų skaičius po pertvarkos turėtų sumažėti daugiau, nei 900  darbuotojų.
Pertvarkos kaina priklauso nuo kelių faktorių: išeitinių išmokų atleistiems darbuotojams, persikraustymo kaštų, informacinių technologijų apjungimo, naujos įmonės prekinio ženklo ir išdarbinimo programos kaštų. Preliminariais skaičiavimais, tai galėtų kainuoti apie 30 mln. litų.
Po reorganizacijos  turėtų veiklą vystyti šios įmonės: AB „Visagino atominė elektrinė“, AB „Lietuvos energija“, AB LESTO, UAB Technologijų inovacijų centras, UAB „Kruonio investicijos“, UAB TETAS, UAB „Elektros tinklo paslaugos“, AB LITGRID, UAB LITPOOL, UAB BALTPOOL, UAB “Data Logistic Center“.
Iki 2012m. kovo mėnesio pasikeis situacija įmonių valdybose, tai yra, tas pats asmuo nebegalės būti kelių energetikos įmonių valdybos nariu.
Deja, daugiau konkrečių skaičių ir duomenų iš “Ernst & Young“ konsultantų profesinių sąjungų atstovams sužinoti nepavyko. Tai darbuotojams ir jų atstovams kelia pagrįstų abejonių dėl viso sektoriaus pertvarkos pagrįstumo ir jos vykdymo eigos.
Dabar įmonėse tvyranti įtampa, netikrumas dėl darbo perspektyvų kelia sumaištį, kurios pasekmė yra jau įvykusios avarijos, atnešusios kelis milijonus litų nuostolių. 
Profesinės sąjungos  pareiškė savo nesutikimą su tokia pertvarkos eiga bei planuojamu darbuotojų atleidimu ir įspėjo, jog, darbuotojų įgalioti, pradės protesto akcijas.


 Lietuvos energetikos darbuotojų profesinių sąjungų


federacijos informacija


www.energetikuprofsajungos.lt


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!