Karas su šešėliniu verslu – tik popieriuje

Nors žadama kitąmet iš šešėlio pritraukti įspūdingą pinigų sumą, nemažai svarbių veiksmų valdžios institucijos imsis tiktai 2011-ųjų viduryje arba pabaigoje. Tai numatyta kartu su biudžetu pateiktuose planuose.


Pavyzdžiui, tik ketvirtąjį metų ketvirtį bus pradėti „veiksmingai” rotuoti muitinės pareigūnai, kad jiems būtų sunkiau sutarti tarpusavyje ir su kontrabandininkais. Muitinės departamentas kukliai numato, kad tik baigiantis kitiems metams nelegalios tabako gaminių rinkos dalis sumažės dešimtadaliu.


Įstatymų, reikalingų kovai su kontrabanda stiprinti, projektai Vyriausybę turėtų pasiekti tiktai antrąjį kitų metų pusmetį. Po to juos dar turės nagrinėti ir priimti Seimas. Kovos su šešėline ekonomika priemonių planą valdžia ketina patvirtinti tik kitų metų pradžioje, per pirmus tris mėnesius.


Finansų analitikė Violeta Klyvienė pažymėjo, jog įstatymuose vis dar palikta pakankamai spragų, kaip net visiškai legaliai išvengti mokesčių. Ir valdžios bandymų su tuo kovoti kažkaip negirdėti. „Pavyzdžiui, užtenka žmonėms įsigyti verslo liudijimą, ir gali teisėtai gauti kiek tik nori pajamų beveik nemokėdamas mokesčių. Ekonomikos bumo metu taip dirbo visi statybininkai. Lietuva tuo unikali”, – teigė V.Klyvienė.


 


 


DELFI


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!