R.lazutka: mažos valstybės tiesiog pasmerktos susitvarkyti

JAV savaitraščio „Newsweek” sudarytame geriausių gyventi valstybių reitinge pagal švietimo, sveikatos apsaugos būklę, gyvenimo kokybę, ekonomikos dinamiškumą ir politinę aplinką Lietuvos užimama 34 vieta skamba solidžiai.


“Kai Lietuva yra vertinama pasaulio mastu, mes paprastai visada būname panašioje vietoje. Pavyzdžiui, pagal Jungtinių Tautų Žmogaus socialinės raidos indeksą, kuris skelbiamas kasmet, Lietuva paprastai būna apie 40”, – nesistebi sociologas Romas Lazutka.


Lina Vrubliauskienė, “Swedbank” vyriausioji analitikė, taip pat pažymi, kad daugumoje reitingų Lietuva lenkia mažai Europos regiono šalių, tai esą normalu.


“Esame savo vietoje, Lietuva – besivejanti ES šalis, bet lenkianti besivystančias šalis. Vieta atspindi padėtį”, – mano ji.


“Mažesnės valstybės sugeba geriau organizuotis. Išimčių yra, bet pagal vidurkį mažos valstybės yra geriau valdomos, jose daugiau solidarumo”, – daro išvadą R. Lazutka.


Anot jo, tokiose valstybėse, prie kurių priskiriama ir Lietuva, pagalius į ratus esą dažnai kaišioja įvairūs giminystės ryšiai ir kiti saitai, kurie leidžia plisti neskaidrumui, tačiau, kita vertus, mažos valstybės kartu yra ir pasmerktos susitvarkyti, nes pastebėti visas tas blogybes ir jas taisyti esą kur kas lengviau nei didelėse valstybėse.


 


 


ELTA


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!