Vyriausybė neskuba apsispręsti dėl pensijų kompensavimo

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas žurnalistams sakė, kad prie šio klausimo bus grįžta ketvirtadienį. „Pensijų kompensavimo tvarka yra socialinis, bet kartu ir finansinis, ir konstitucinis klausimas, todėl tam reikia skirti pakankamą dėmesį ir pakankamai laiko“, – pažymėjo jis.


Senatvės ir netekto nedarbingumo pensijų kompensavimo klausimas buvo įtrauktas į antradienio Vyriausybės pasitarimo ir posėdžio darbotvarkes, tačiau jis buvo atidėtas. Anot ministro, atsirado papildomų klausimų dėl apskričių turto perdavimo ir pan., todėl minėtiems reikalams neliko laiko.


D. Jankauskas atsisakė išvardyti svarstomus pensijų kompensavimo variantus. Anot jo, savo siūlymų yra pateikusios tiek Socialinės apsaugos ir darbo, tiek Finansų ministerijos.


Pernai gruodį, laikinuoju įstatymu mažindamas socialines išmokas, Seimas įpareigojo Vyriausybę iki šių metų liepos 1 d. parengti ir patvirtinti sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo pensijų kompensavimo tvarkos aprašą.


 


Eglė Digrytė


www.DELFI.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!