Lg vėl „užmiršo“, jog pelną sukuria geležinkelio darbuotojai

Todėl gegužės 11 d. raštu LGPF kreipėsi į bendrovės valdybos pirmininką susisiekimo viceministrą Arūną Štarą kviesdama atnaujinti socialinį dialogą ir pradėti derybas dėl kintamosios atlyginimų dalies didinimo.


 


Rašte primenama, jog viena iš priemonių, kuri padėjo stabilizuoti bendrovės finansinę būklę, buvo darbuotojų atlyginimų sumažinimas. Šis sprendimas sutaupė 120 mln. litų. Tuo tarpu Vyriausybė ir toliau nesilaikė savo įsipareigojimų.


 


Šiemet pirmąjį ketvirtį bendrovės pelnas iki (apmokestinimo) sudarė 41,3 mln. litų, tuo tarpu vidutinis darbo užmokestis tesiekia 86 proc. iki atlyginimų sumažinimo buvusių atlyginimų.


 


Didžiausią pasipiktinimą, anot LGPF pirmininko Viliaus Ligeikos, kelia tai, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdyba be profsąjungų žinios šių metų balandžio pabaigoje patvirtino darbo užmokesčio fondą, galiojantį iki šių metų pabaigos. „Darbo krūvis didėja, o atlyginimas nekinta“, – piktinasi V. Ligeika.


 


LGPF paskaičiavimais, galimybė kintamąją atlyginimo dalį kelti 10 proc. yra reali,o pagrindas deryboms pradėti yra augantis bendrovės pelnas.


 


Praėjusiai metais bendrovės administracija buvo žadėjusi atnaujinti socialinį dialogą, tačiau pažadai nevykdomi. Gerėjant finansiniams rodikliams lėšos skiriamos naujiems projektams, investicijoms, riedmenims įsigyti, o ne žmonėms.


 


LGPF pirmininko teigimu, viceministro atsakymo argumentuotą kvietimą atnaujinti derybas profsąjungos lauks iki šio mėnesio galo.


 


Jei nebus gauta atsakymo ir Vyriausybė nesiims atitinkamų veiksmų, – geležinkelininkų profsąjungos birželio pradžioje pradės rengtis forumui, kuriuo bus oficialiai pradėti darbo ginčai dėl to, kad bendrovės administracijai darbo užmokesčio klausimais nesikonsultuojant su profsąjungomis.


 


Priminsime, kad pernai, gegužės 7 d., Radviliškyje įvyko LGPF inicijuotas forumas, kuriame buvo pareikalauta priimant sprendimus dėl ūkio krizės įveikimo būdų atsižvelgti į tai, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ apie 70 procentų pajamų uždirba iš užsienio, o mokesčiai, sumokami iš bendrovės lėšų į valstybės biudžetą, gerokai viršija bendrovei skiriamas valstybės biudžeto lėšas.


 


Kadangi AB „Lietuvos geležinkeliai“darbuotojų darbo užmokestis, palyginti su 2008 m., jau buvo sumažintas apie 20 procentų, o dividendų iš bendrovės 2008 m. pelno sumokėjimas į valstybės biudžetą pareikalautų darbuotojų atlyginimą sumažinti dar apie 20 procentų, buvo pareikalauta AB „Lietuvos geležinkeliai“ atleisti nuo dividendų už 2008 m. pelną mokėjimo valstybei.


 


(Parengta pagal lgpf.lt ir lprofsajungos.lt – JS)


 


 


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!