Vaikų globos namų auklėtojai priešinasi reorganizacijai paversti juos socialiniais darbuotojais

Jame dalyvavo apskrities profesinių sąjungų atstovai, vaikų globos namų vadovai ir darbuotojai. Susitikimo tikslas – išsamiau sužinoti, ką pavyko nuveikti derybose su Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis dėl vaikų globos namų reorganizacijos. Auklėtojai priešinasi reformai nuo 2010 metų sausio 1 d. juos paversti socialiniais darbuotojais. „Mes norime likti socialiniais pedagogais, kad nenukentėtų atlyginimas, garantijos, prestižas“, – kalbėjo Vaikų globos namų auklėtojai.


Susitikimo dalyvių teigimu, šiuo metu šalies vaikų globos namuose susidarė sudėtinga situacija dėl jau porą metų vykdomo globos įstaigų optimizavimo. Pagal optimizavimo planą, vaikų globos namuose naikinama auklėtojo pareigybė – visi auklėtojai taps socialiniais darbuotojais. Tai esą pažeistų tiek vaikų, tiek pedagogų socialines garantijas.


Lapkričio 20 d. juridinę konsultaciją Vaikų globos namų darbuotojams suteikė Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos konsultantas Romas Turonis, Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Vita Konovalovienė.


Kalbėta ir apie tai, jog auklėtojas, norėdamas dirbti socialiniu pedagogu, turės papildomai mokytis (už savo lėšas), nors dažnas turi aukštąjį pedagoginį išsilavinimą ir didžiulį darbo stažą.


Dvi valandas vykusios diskusijos pabaigoje nutarta neskubėti priimant sprendimus, luktelėti nors porą savaičių, kol Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengs galutinius dokumentus (įsakymą dėl pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos, rekomendacijas, kaip auklėtojai turėtų tapti socialiniais pedagogais).


 


Telšių apskrities laikraščio tinklapis


 


 


Aurelija SERVIENĖ, „Telšių ŽINIOS“


www.svietimoprofsajunga.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!