Rokiškėnai derybomis ieško sprendimų mažinančių socialinę įtampą

Buvo kalbama apie rajono finansinę padėtį ir jos perspektyvas. Administracijos direktorius informavo, kad į šių metų biudžetą nesurinkta 5 mln. litų, bet darbuotojų atlyginimai dėl to nenukentės, nes bus taupoma iš kitų biudžeto eilučių. Šiais metais bus išmokėtas visiems darbuotojams pilnas gruodžio mėnesio atlyginimas. Administracijos direktorius siekia didinti švietimo įstaigų finansinį savarankiškumą ir įstaigų vadovų finansinę atsakomybę.


Buvo kalbėta apie nemokamas atostogas. Labai sunki padėtis Pandėlio meninio lavinimo centre, ten darbuotojams jau teko išeiti daugiau negu 10 d. nemokamų atostogų, o 14 d. nemokamų atostogų ir daugiau gresia darbuotojams socialinių garantijų praradimu.


Visi susitikimo dalyviai buvo vieningi dėl socialinės lygybės tendencijų išlaikymo finansinio sunkmečio metais. Kitų metų rajono biudžetas nieko gero nežada, jis mažėja 16 mln. Vadinasi, vėl reikės tartis, kaip sumažinti kylančias socialines įtampas. Pokalbis buvo konstruktyvus, įstaigų profsąjungų pirmininkai gavo atsakymus į juos dominančius klausimus. 


 


 


Rokiškio susivienijimo informacija


www.svietimoprofsajunga.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!