Kovoje su biurokratais – lekia laisvų etatų galvos

Galima būtų nelaukti metų pabaigos ir trumpinti valdininkų sąrašą jau dabar, tam pakaktų aritmetinių veiksmų, neklibinant nė vienos kėdės valstybės tarnyboje. Liepos pradžioje įstaigose, kuriose didžiausią leistiną skaičių nustato Vyriausybė, iš 66 043 etatų laisvi buvo 6 392. Kitų metų pradžioje Vyriausybė leidžia joms turėti 62 197 etatus. Vadinasi, sumažinti tereikia 3 846.


Valstybės tarnybos departamento (VTD) tinklalapyje skelbiama lentelė apie valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ar valstybės pinigų fondų, užimtų pareigybių skaičiaus pokytį.


Lentelės analizė rodo, kad nuo sausio iki liepos 1 d. 767 sumažėjo didžiausias leistinas pareigybių skaičius, į jį įtraukti ir laisvi etatai. Užimtų pareigybių skaičius 357 galvomis susitraukė dėl to, kad per tą laiką buvo atleistas ar panaikintas 631 etatas darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.


Tuo pat metu karjeros valstybės tarnautojų ir įstaigos vadovų, politinio (asmeninio) pasitikėjimo ir statutinių valstybės tarnautojų skaičius padidėjo 273, rašo „Verslo žinios“.


Paskelbus lentelę, pasitvirtino spėjimai, kad valdininkų skaičius mažėja dėl to, kad atsisakoma darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, paslaugų.


Andrejus Svorobovičius, VTD vyriausiasis specialistas, vienas iš viešinamų lentelių pildytojų, VŽ pavardijo kai kurias pareigybes pagal darbo sutartis. Tai techniniai, raštinių darbuotojai, komendantai, administratoriai, sargai, valytojai, kontrolieriai, gali būti ir kokio nors skyriaus vedėjas, jeigu tas padalinys jokių sprendimų nepriima.


 


 


DELFI


 

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!