Šiaulių švietimo darbuotojai turi priemonių pasipriešinti apgaulei

To reikia norint išgyventi mokslo metus. Daugelio taupymo planuose – darbuotojų išleidimai neapmokamų atostogų. S. Daukanto mokyklos direktorius sako, kad esant būtinybei išleis kelis aptarnaujančio personalo darbuotojus gal 10 dienų neapmokamų atostogų, mat mokyklai trūksta pinigų.


„Saulės“ pradinės mokyklos vadovė Regina Miežienė sako, kad matyt kelioms dienos neapmokamų atostogų teks išleisti ir mokytojus – lėšų trūksta ir nepanašu, kad pinigų atsirastų. Kai kurios mokyklos pareiškė, kad taupys nemokėdamos mokytojams už pavadavimą, kai kuriuos papildomus darbus. Taip tikimasi sutaupyti apie 10-15 tūkstančių litų.


Tačiau kalbos apie taupymą labai supriešina mokyklų darbuotojus. Paaiškėjo, kad kai kurie direktoriai išsimoka sau priedus. Ką tik kalbėjęs apie tai, kad trūksta pinigų mokyklos aptarnaujančio personalo išlaikymui, S. Daukanto mokyklos direktorius neslėpė priedą prie algos jau gavęs – maždaug 40 proc. algos dydžio. Pedagogas sako, kad tai yra teisėta.


Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Denis Michalenko sako, kad tokios išmokos direktoriams iš tikro yra teisėtos, mat mokyklų finansavimo tvarkos savitumas numato tokią galimybę net ir visuotinio taupymo metu. Pasak valdininko, precedento neturinčios krizės akivaizdoje sprendimai taupyti vienų išlaikymui, o kitiems tuo metu mokėti priedus jau įgauna visai kitus socialinius niuansus. Anot D. Michalenko, mokyklos direktorius, gavęs priedą, bet išleidžiantis darbuotojus nemokamų atostogų, turėtų jaustis nesmagiai, o savivaldybė turėtų reaguoti į tokius atvejus.


Šiaulių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė sako, kad su 1993 m. Vyriausybės nutarimo (šis nutarimas leidžia vadovams mokėtis priedus) pasekmėm švietimo įstaigose Šiaulių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas kovoja nuo pat moksleivio krepšelio metodikos atsiradimo ir įstaigų savarankiškumo įgijimo laikų: kalbėta miesto tarybos posėdžiuose, sudarytos darbo grupės išmokų tvarkai švietimo įstaigose parengti, kriterijams nustatyti.


Šiuo metu Šiauliuose bet kuri švietimo įstaigos bendruomenė gali pati kontroliuoti kaip sutaupomos mokos fondo lėšos, o direktoriai, norėdami gauti priedus, privalo savivaldybei pristatyti bendruomenės tarybos leidimą tą daryti. Tad aktyvios ir nebijančios dalyvauti savo įstaigos savivaldoje bendruomenės ir pedagogai, turintys atstovavimo savo interesams sistemą,  visada gali pasipriešinti ne tik nemokamų atostogų pasiūlymams, bet ir direktorių “pamaloninimui” iš bendrų mokyklos pinigų. Reikia tik mokytojų organizuotumo ir aktyvumo, – visi įrankiai priedų išmokėjimo tvarkoje sudėlioti jau senokai, o šį rudenį dar patikslinti.


 


Šiaulių susivienijimo informacija

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!