„mažeikių naftos“ darbuotojai grasina streiku

Naftos įmonės profsąjunga raštu kreipėsi į bendrovės valdybą, reikalaudama persvarstyti bendrovės valdybos sprendimą dėl darbo užmokesčio fondo padidinimo.


Valdybos sprendimu šis fondas padidintas 2 proc., o ne 20 proc., kaip reikalavo profsąjungos taryba.


Toks darbuotojų lūkesčių ir valdybos sprendimo atotrūkis profesinę sąjungą privertė kalbėti apie nepagarbą darbuotojams.


„Manome, kad tyčiojamasi iš mūsų, visai nevertinamas darbas“, – sakė bendrovės profesinės sąjungos komiteto pirmininkė Virginija Vilimienė.


Profsąjungos komitetas jau pareikalavo iš įmonės administracijos pakelti atlyginimus 10 proc., o didesnį atlyginimų fondą naudoti įvairioms priemokoms.


Įrodinėjama, kad prie vis didėjančio bendrovės pelno prisidėjo ir darbuotojai, o ne tik naftos ir jos produktų kainos rinkoje. Be to, primenamas brangstantis gyvenimas ir infliacija.


Dar praėjusių metų balandžio mėnesį buvo piketuojama prie salės, kurioje vyko akcininkų susirinkimas, o lapkričio mėnesį buvo renkami parašai žmonių, kurie pažadėjo dalyvausiantys profsąjungos akcijose, įskaitant ir streiką.


Profsąjunga jau dabar planuoja akciją, kurios metu reikalaus iš bendrovės valdybos atšaukti jau priimtą sprendimą dėl atlyginimų fondo padidinimo 2 procentais.


Įmonės atstovų teigimu, gamybos ir kitų padalinių darbuotojų mėnesio atlyginimo vidurkis yra 2,7 tūkstančio litų. Tuo tarpu profsąjunga teigia, kad labai daug specialistų į rankas negauna nė 1,3 tūkstančio litų.


„Mažeikių naftos“ administracija dėl profsąjungos keliamo triukšmo pasamdė ekspertus, kurie atliktų analizę, kaip „Mažeikių naftos“ darbo užmokesčio ir kitų socialinių lengvatų politika atrodo Lietuvos rinkoje.


www.lrytas.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!