Profsąjungų konfederacija siūlo didinti ir minimalią algą, ir neapmokestinamąjį pajamų dydį

Tokią poziciją profesinių sąjungų atstovai išsakys antradienį vyksiančiame Trišalės tarybos posėdyje.


Pasak Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, padidinus minimalią mėnesinę algą į valstybės biudžetą bus surenkama daugiau lėšų ir taip būtų galima kompensuoti neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimą.


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija laikosi pozicijos, kad būtina didinti minimalią mėnesinę algą iki 600 litų ir siūlo ją pakelti nuo kitų metų sausio 1 dienos, o neapmokestinamąjį pajamų dydį nuo 2006 metų liepos 1 dienos.


„Keista, kad iki šiol nėra atlikti ekonominiai paskaičiavimai, kiek gali būti didinamas minimalus darbo užmokestis: ar 50 litų, ar 100 litų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlydama didinti minimalią algą remiasi tais pačiais argumentais, kad gerėja ekonominė padėtis: auga bendrasis vidaus produktas (BVP) ir vidutinis darbo užmokestis, didėja gamybos apimtys ir įmonių pelningumas“, – teigia Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas A.Černiauskas.


A.Černiausko nuomone, reikia kelti minimalią algą ir ji turėtų siekti pusę vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio. Tuomet bus aišku, jeigu didėja vidutinis darbo užmokestis, tai didinama ir minimali mėnesinė alga.


Lietuvoje minimalią algą (išskyrus darbuotojus, dirbančius individualiose įmonėse) gauna apie 20 procentų visų darbuotojų.


www.LPSK.lt

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!