Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) mano, jog Lietuvos kultūros bendruomenės nusivylimas valdžios institucijomis yra pagrįstas, o rugsėjo 17 d. kultūros darbuotojams ir įstaigoms atstovaujančių organizacijų rengiama protesto akcija turi pagrindo. LPSK visokeriopai palaiko ir tvirtai remia reikalavimus nuo sausio 1 d. kiekvienam kultūros darbuotojui padidinti atlyginimą vidutiniškai po 150 eurų.

„Yra tiesiog gėdinga, kad kultūros srities darbuotojų atlyginimai mažiausi viešajame sektoriuje, o Kultūros ministerijos pasiūlymas kiekvienam jų darbo užmokestį pakelti tik po vidutiniškai 21 eurą skamba kaip pasityčiojimas, – komentuoja LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. – Esant ir taip mažiems atlyginimams viešajame sektoriuje kultūros darbuotojai uždirba per 150 eurų mažiau nei švietimo sektoriaus žmonės“.

LPSK nusivylusi Vyriausybės požiūriu į kultūrą, o juk į valdžią atėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga žadėjo jai skirti ypatingą dėmesį. Atrodo, kad nei pirmą kartą Seime sukurtas Kultūros komitetas, nei Vyriausybės programoje numatytas siekis, kad kultūros darbuotojų atlyginimai būtų analogiško dydžio kaip švietimo darbuotojų, neturi įtakos graudžiai realybei. „Kaip buvo kultūros sektorius podukros vietoje, taip ir liko. Inteligentiški kultūros darbuotojai kantriai tylėjo, tačiau jau pasiektas dugnas“, – sako LPSK vadovė.

LPSK ragina Vyriausybę pradėti vykdyti savo programą, kurioje numatyta, kad kultūra turi tapti viena prioritetinių viešosios politikos sričių.