Rugsėjo 7-8 dienomis Birštone vyksiančiame diskusijų festivalyje „Būtent!“ kaip pranešėjai dalyvaus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė, valdybos narys, pirmininkės patarėjas, asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius ir LPSK valdybos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Inga Ruginienė rugsėjo 8 d., 16 val. diskusijoje „Kiek kainuoja nelygybė?” su kitais disputantais bandys atsakyti į klausimą, kokiomis viešosios politikos priemonėmis valstybė galėtų užtikrinti ekonominės nelygybės mažėjimą.

Rugsėjo 7 d., 16.30 val., vyks diskusija „Can we afford a slow democracy in a fast-paced world?“ („Ar galime leisti „lėtajai demokratijai“ plėtotis sparčiai besivystančiame pasaulyje“?), kurioje dalyvaus Tomas Jakutavičius. Jis kalbės apie Europos piliečių iniciatyvas.

Dainius Radzevičius penktadienį, 18 val., diskusijoje „Bendruomenės lyderio transformacija: iš Rūpintojėlio į Batman‘ą“ kartu su kitais dalyviais pažvelgs į Lietuvos bendruomenių situaciją, pasiaiškinti kuo jos gyvena bei kaip galima paskatinti bendruomenių aktyvumą. Šeštadienį, 19 val. Žurnalistų sąjungos vadovas kalbės apie tai, ar nekaltumo prezumpcija taikoma tautybei? Diskusija siekiama inicijuoti teisės aktų, reglamentuojančių tautybės nurodymą, padarius nusikaltimą, pakeitimą ir nepagrįstų fobijų, susijusių su tautybe, mažinimą visuomenėje.

Jau antrą kartą Birštone 2018 m. rugsėjo 7-8 d. vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę.