Liepos 11 d. Vyriausybė nutarė beveik du kartus išplėsti lengvesnio užsieniečių įdarbinimo sąrašą. Sąrašas profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, taikomas išduodant leidimą laikinai gyventi užsieniečiui, kai darbdavys įsipareigoja jį įdarbinti pagal profesiją ne trumpiau negu 1 metams ir mokėti atlyginimą ne mažesnį negu 1,5 dydžio šalies vidutinio darbo užmokesčio. Tai yra – 1 343 eurų „ant popieriaus“ arba kiek daugiau nei 1 tūkst. eurų į rankas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, jog šiuo atveju svarbiausia, kad nebūtų dempinguojamas šalies darbo užmokestis.

„Jeigu iš ekonomiškai silpnesnių šalių atvykę užsieniečiai sutinka dirbti už mažesnį darbo užmokestį negu vietiniai, tai mums darosi beveik neįmanoma derėtis dėl didesnių algų“, – portalu delfi.lt komentavo I. Ruginienė.

Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ įvykusioje diskusija tema, kaip Lietuvos darbo rinką paveiks didėjanti darbuotojų iš trečiųjų šalių imigracija, LPSK vadovė sakė, jog reikalingi ir efektyvesni mechanizmai imigracijos reikalams kontroliuoti, nes dažnai atvykusieji dirbti iš trečiųjų šalių paliekami likimo valiai.

Skaitykite DELFI straipsnį „Už 1 tūkst. eurų dirbančių neranda – vešis dar daugiau užsieniečių“.

Žinių radijo laidos „Dienos klausimas“ apie tai, kaip Lietuvos darbo rinką paveiks didėjanti darbuotojų iš trečiųjų šalių imigracija, įrašas.