EESRK narės susitiko su Lietuvos neįgaliųjų profesinės sąjungos atstovais

Puikų gegužės 5-osios dienos rytą į savo pirmą susitikimą atvyko Lietuvos neįgaliųjų profesinės sąjungos „Palaikymas“ atstovai ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) narės Daiva Kvedaraitė bei Irena Petraitienė. Pastaroji yra EESRK Nuolatinės tyrimo grupės dėl neįgaliųjų teisių narė.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos neįgaliųjų profesinės sąjungos pirmininkas Deivydas Podleckas, EESRK narės D. Kvedaraitė ir I. Petraitienė.

Susitikime D. Kvedaraitė pristatė EESRK komiteto veiklą, susirinkusiems paaiškino, kaip veikia EESRK, kokia jo misija, kokie pilietinės visuomenės nariai sudaro šį komitetą. Tuo metu I. Petraitienė pristatė Nuolatinės tyrimo grupės dėl neįgaliųjų teisių prioritetus, papasakojo apie EESRK parengtas nuomones dėl neįgaliųjų teisių „Europos prieinamumo aktas“, „Neįgaliųjų teisių konvencija ir ES strategija dėl negalios“, „Socialiniu požiūriu tvari koncepcija skaitmeniname amžiuje“.

Svarbiausia, kad šio susitikimo metu neįgalieji buvo labai aktyvūs ir iškėlė daug mūsų šalyje nesprendžiamų problemų, pabrėždami ypač sudėtingas situacijas, kliūtis, kai neįgalieji nori įsidarbinti.

Tikime, kad šios EESRK parengtos nuomonės bei Neįgaliųjų profesinės sąjungos keliamos problemos padės neįgaliesiems įveikti bent jau dalį jiems iškylančių kliūčių.

 

Parengė EESRK narė, EESRK Nuolatinės tyrimo grupės dėl neįgaliųjų teisių narė Irena Petraitienė