LPSK valdybos posėdyje – Tarptautinės darbo dienos minėjimas ir Suvažiavimas

Šiandien, balandžio 16 d., Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos valdybos posėdis. Nors planuota, kad tai bus paskutinis posėdis prieš gegužės 11 d. vyksiantį VI-ąjį LPSK suvažiavimą, bet dėl darbų gausos nuspręsta surengti papildomą posėdį. Priminsime, kad LPSK suvažiavimas – tai kas ketverius metus rengiamas svarbiausias LPSK renginys. Jo metu tvirtinamos atnaujintos veiklos gairės, keičiami įstatai ir renkami organizacijos vadovai.

Posėdis prasidėjo Vyriausybės pristatytų mokesčių ir pensijų reformų aptarimu. Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko, nebuvo pateikta konkrečių skaičių, tad bent kol kas būtų sudėtinga tinkamai vertinti šią reformą. „Kai bus daugiau aiškumo, gryninsime Konfederacijos poziciją ir galėsime pateikti pastabas valdžios institucijoms“, – sakė LPSK pirmininkas.

Pirmiausia atsiskaityta už kovo 19 d. LPSK valdybos posėdžio nutarimų vykdymą (pranešėja Janina Matuizienė). Vėliau pereita prie Tarptautinės darbo dienos minėjimo organizavimo (pristatyta renginio sąmata ir atnaujintas renginio scenarijus). Po jo aptarti praėjusią savaitę Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje svarstyti klausimai, suteikta esminė informacija (pranešėja Jolanta Cinaitienė). Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad trečiadienio Seimo SRDK posėdyje buvo svarstoma Vyriausybės ataskaita, taip pat socialinių darbuotojų socialinių garantijų klausimas. Informuota, kad šiame posėdyje dalyvaus ir LVTPS atstovai.

Antroji LPSK valdybos posėdžio dalis buvo skirta VI-ojo LPSK suvažiavimui. LPSK valdyboms nariams LPSK generalinė sekretorė J. Matuizienė pristatė renginio sąmatą (pritarta), suvažiavimo darbotvarkės projektą (pritarta). Taip pat aptartas kandidatų teikimas į redakcinę, balsų skaičiavimo, mandatų komisijas, suvažiavimo pirmininkaujančiųjų bei sekretoriaus pozicijas bei kitus susijusius aspektus. Anot J. Matuizienės, Suvažiavime turėtų dalyvauti 166 delegatai ir 34 užsienio ir Lietuvos svečiai. Ji taip pat priminė, kad delegatų anketos dėl LPSK suvažiavimo turėtų būti atsiųstos iki gegužės 1 d.

Taip pat apsispręsta surengti atskirą LPSK atstovų susitikimą su vienu iš laukiamiausių užsienio svečių – Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generaliniu sekretoriumi p. Luca Visentini. Tuo pačiu planuojami jo susitikimai su Premjeru Sauliumi Skverneliu ir socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu. Numatytos pagrindinės temos – Europos socialinių teisių ramstis ir ETUC Europos šalyse inicijuota darbo užmokesčio kėlimo kampanija.

Po to LPSK Moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė bei asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius pristatė veiklos planus ir sąmatas (abiems pritarta). Paskutinė posėdžio diskusija vyko dėl naujų narių pritraukimo į profesines sąjungas (pranešėjas T. Jakutavičius).

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!