Kovo 11 d. 11 val. 30 min. Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija surengs įspėjamąją protesto akciją. Ja bus siekiama atkreipti šalies vadovų dėmesį į sistemingai pažeidžiamas policijos pareigūnų teises.

Simboliška, kad pasirinkome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-oji yra gražus pavyzdys, kad vieningi ir teisėtų tikslų siekiantys žmonės gali pasiekti net, atrodo, neįmanomų dalykų. Deja, būtent susitelkimo ir laisvės taip trūksta policijos sistemoje, – sako L. Soščekienė. – Pareigūnai jaučiasi pakliuvę į aklavietę. Dar blogiau – prakalbę apie tai, gali susilaukti nemažai bėdų.“

Teisėsaugos pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos pabrėžia, kad tai, jog situacija nėra gera yra vieša paslaptis. Kodėl paslaptis? Todėl, kad, jei pareigūnai apie tai atvirai kalba, gali susilaukti psichologinio spaudimo ar net įvairių sankcijų. „Tokių dalykų neturėtų būti. Didžiuojuosi savo šalimi, kad galime piketuoti prie Seimo, išreikšdami savo poziciją ir atkreipdami dėmesį į negeroves. Tai rodo, kad laisvė ir žmogaus teisės nėra tik tušti žodžiai. Vis tik dar yra užkaborių, kur tai šlubuoja, tad kviečiame kartu tai pakeisti“, – sakė LTPF pirmininkė.

„Norime, kad šalies vadovai, Seimo nariai ir visi Lietuvos žmonės žinotų, kad policijos, kurios misija, be kita ko, yra saugoti žmogaus teises ir laisves, darbuotojų teisės ir laisvės yra nuolatos pažeidinėjamos. Visų pirma, kalbu profesinių sąjungų atstovų ar kritišką požiūrį į vadovybės veiksmus išdrįsusių pasakyti pareigūnų persekiojimus, bauginimus. Tokių pavyzdžių yra apstu ir tai tampa vis labiau panašu į ne į pavienius atvejus, o į sistemą”, – teigia Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė.

Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje vyksiančios akcijos metu policijos pareigūnai kelioms minutėms lipnia juosta užsiklijuos sau burnas.

„Švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą kartu su visais šalies žmonėmis. Tačiau minėdami šią datą valdžiai norime priminti, kad Konstitucijoje įtvirtintų principų laikymasis yra vienas iš demokratinės valstybės kertinių akmenų. Ir prašome nelikti nuošalyje, kai šis principas yra tiesiog trypiamas Lietuvos policijoje”, – aiškina L. Soščekienė.

Anot pareigūnų, kitą savaitę panašias akcijas planuojama surengti prie policijos įstaigų, kuriose įvairūs nusižengimai pastebimi dažniausiai – Vilniuje, Kaune, kituose Lietuvos miestuose.