Įvyko profesinių sąjungų akcija prie Vyriausybės

Šiandien, penktadienį, prie Vyriausybės, Vinco Kudirkos aikštėje, vyko profesinių sąjungų akcija. 

Taip pat prieš mitingą prie darbdavių interesams atstovaujančių organizacijų vyko smulkesni piketai. Akcijos metu susirinkusieji reikalavo didesnio darbo užmokesčio ir sveikų, saugių darbo vietų.

Akcijos metu pasisakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, profesinės sąjungos “Solidarumas” bei profesinės sąjungos “Sandrauga” atstovai.

Deja, žadėję pasisakyti Vyriausybės atstovai, matyt, pabūgo lietaus ir su susirinkusiais susitikti neišėjo.

Kaip rašo naujienų agentūras “Elta”, Vinco Kudirkos aikštėje skambėjo raginimai mažinti mokesčius darbo užmokesčiui; minimalų mėnesinį atlyginimą mokėti tik už nekvalifikuotą darbą ir didinti jį iki 500 eurų. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas mitinge suabejojo, kad verslas neturi galimybių didinti darbo užmokesčio.

„Mes norime gero darbo užmokesčių, gerų, saugių darbo sąlygų. Kodėl vokiečių verslininkai randa pinigų darbo užmokesčiui, o lietuviai neranda? Kodėl įmonių pelningumas didėjo 15 proc. praėjusiais metais, o darbuotojų darbo užmokestis vidutiniškai – 5-7 proc.? Jeigu liepos 1 d. įsigalios naujas Darbo kodeksas, ar tikrai padidės pas mus darbo užmokestis. Ar jūs tikite tuo? Atvirai pasakius, aš irgi nelabai tuo tikiu“, – kalbėjo LPSK pirmininkas.

Lietuvos profesinės sąjungos pritaria Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) pradėtai kampanijai „Europai reikia atlyginimų didinimo. Laikas mūsų atsigavimui“. Primename, kad 2017-ieji paskelbti darbo užmokesčio kėlimo metais.

Kartu minėta ir balandžio 28 d. – Tarptautinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Akcijos pabaigoje žuvusieji darbe, kuriuos simbolizavo prie scenos išdėlioti šalmai, pagerbti tylos minute. Vėliau už kiekvieną žuvusį ir sunkiai sužeistą darbe į dangų paleisti balionai. Už pirmuosius – juodi, už antruosius – raudoni.

 

 

 

Kviečiame pasižvalgyti po mitingą (netrukus sulauksite ir kur kas glaustesnio sumontuoto reportažo).

Dėkojame naujienų portalo “Alkas.lt” komandai!

Pažeidžiamos Jūsų teisės darbe? Praneškite apie tai mums!