Tęsiame rubriką, kurioje pristatome naujojo Darbo kodekso (DK) projekto pokyčius, atskleisdami realiame gyvenime galinčias pasitaikyti situacijas. Nors Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete baigtas svarstyti DK projektas profesinių sąjungų dėka turi socialiai atsakingo įstatymo bruožų, vis dėlto kai kurie projekto straipsniai kelia didelių dvejonių dėl darbuotojų teisių užtikrinimo.

Tad šį kartą aptarsime vieną iš galimų sunkumų, susijusį su budėjimu namuose.

41 metų vieniša mama dirba medike vieno šalies miestelio ligoninėje. Kadangi šis darbas reikalauja didelės atsakomybės, o provincijoje jaučiamas aukštos kvalifikacijos medikų trūkumas, moteriai dažnai tenka būti pasiruošusiai atvykti į darbą poilsio metu, kitaip tariant, budėti namuose.

Pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą, moters budėjimas namuose prilyginamas ne mažiau kaip pusei darbo laiko, praleisto darbovietėje, o šis laikas apmokamas.

Tuo tarpu naujajame DK projekte budėjimas namuose nebėra laikomas darbo laiku ir jis apmokamas ne mažiau kaip 20 proc. dydžio vidutinio darbo užmokesčio per mėnesį priemoka už kiekvieną budėjimo ne darbovietėje savaitę. Toks budėjimas gali trukti ne ilgiau nei 1 savaitę per 4 savaičių laikotarpį.

Tai reiškia, kad pagal naująją tvarką vieniša mama savaitę per mėnesį turėtų būti pasiruošusi laukti iškvietimo, tačiau toks laukimas neįsiskaičiuotų į jos darbo laiką, o už tai ji gautų tik penktadalį darbo užmokesčio.

Akivaizdu, jog tokie naujojo DK straipsniai kaip reikiant pablogintų dirbančiųjų sąlygas, tad profesinės sąjungos ir toliau aktyviai kovos už darbuotojų teisių išsaugojimą.

Kitas DK projekto istorijas galite rasti čia:

Pirma dalis

Antra dalis

Trečia dalis

 

LPSK informacija