Sausio 14 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai spaudos pusryčiuose pristatys savo poziciją dėl Darbo kodekso liberalizavimo.

 Profesinių sąjungų atstovų nepasitenkinimą kelia tai, kad dokumentas, paliesiantis apie 1 mln. 400 tūkst. dirbančiųjų, rengiamas nediskutuojant su socialiniais partneriais, neatsižvelgiant į profesinių sąjungų siūlymus ir bandant aplenkti Trišalę tarybą.

Maža to, Darbo kodeksas pristatomas atskiromis dalimis, todėl neįmanoma susidaryti bendro vaizdo ir suprasti pakeitimų esmės. O gal sąmoningai taip daroma, nes paisoma kažkieno interesų?

Panašu, kad naujasis Darbo kodeksas kuriamas pataikaujant verslui ir bandant pritaikyti Lietuvos  Aukščiausiojo teismo praktikai, bet jokiu būdu ne atsižvelgiant į dirbančiųjų interesus.

Šiame renginyje žurnalistams profesinių sąjungų atstovai pateiks pareiškimą  „Dėl siūlomo „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio “ dokumentų projektų“.                                                    

Diskusijoje dalyvaus LPSK atstovai: pirmininkas Artūras Černiauskas, pramonės sektoriaus darbuotojams atstovaujanti Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) pirmininkė Gražina Gruzdienė, paslaugų sektoriaus atstovas, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) pirmininkas Aleksandras Posochovas, valstybės tarnybos sektoriaus atstovė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.

Renginys vyks LPSK mažojoje salėje (J. Jasinskio 9–313, Vilnius).