A.Černiauskas pristatė Profesinių sąjungų konfederacijos reikalavimus Vyriausybei ir pabrėžė, jog didžiausia problema profsąjungininkams susitikus su Vyriausybės vadovu Algirdu Brazausku buvo sutarti ar yra galimybė padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). „Juk pakėlus minimalią mėnesinę algą į biudžetą bus surenkama daugiau mokesčių, iš kurių ir galėtų būti kompensuojamas NPD didinimas“, – teigė Profsąjungų konfederacijos vadovas.


Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno Juozo Oleko, frakcija pasisakė už NPD didinimą, tačiau koalicinė taryba nusprendė mažinti gyventojų pajamų mokestį. Socdemų nuomone, padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį realiausia tik visiškai įgyvendinus gyventojų pajamų mokesčio mažinimo reformą.


Susitikime buvo kalbėta apie profesinių sąjungų projektų finansavimą iš valstybės biudžeto. Projektų, kuriems jau pritarė socialiniai partneriai, tikslai – mokyti profsąjungų ir darbdavių atstovus bei sukurti nevalstybinės darbo įstatymų, kolektyvinių sutarčių laikymosi kontrolės ir vystymo programą.


Socialdemokratų frakcijos nariai pritarė tokiai profesinių sąjungų iniciatyvai ir pažadėjo savo paramą.


Profsąjungininkai paprašė socdemų imtis neatidėliotinų priemonių, kad nuo 2006 metų sausio 1 dienos į pensiją išeinantiems pareigūnams pensija nesumažėtų.  Nuo kitų metų pradžios išeinantys pareigūnai neteks apie 200 litų bazinės pensijos dydžio priedo.


Pasak Profsąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, jau dabar trūksta pareigūnų, o iki kitų metų jų gali masiškai sumažėti. Vidaus reikalų ministerijos parengta pareigūnų reabilitacijos ir integracijos programa – niekam tikusi, nes priešingai nei ministerijos programoje pareigūnų gydymo įstaigos yra reorganizuojamos ir mažinamas jų skaičius.
„Vidaus reikalų ministerijos parengta pareigūnų reabilitacijos ir integracijos programa nebuvo derinta su profesinėmis sąjungomis“, – sakė A.Černiauskas.


Socialdemokratų fracijos narys Algirdas Sysas teigė, kad pensijos pareigūnams nemažinamos, o tik nebus mokami priedai. Mes pasisakome už pareigūnų socializaciją, jų integravimą į darbo rinką.


Susitikime buvo sutarta surengti bendrą susitikimą su vidaus reikalų ministru Gintaru Furmanavičiumi ir aptarti šį klausimą.


www.LPSK.lt